Olimpia Elbląg wygrała sparing z Powiślem Dzierzgoń

2016-02-06 14:00:17(ost. akt: 2016-02-06 14:45:51)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Piłkarze III-ligowej Olimpii Elbląg wygrali w sobotę sparing z Powiślem Dzierzgoń 4:2 (3:1).
Sobotni sparing na boisku przy ul. Skrzydlatej jeszcze na dobre się nie rozpoczął, a tu już niespodziewanie Kacper Tułowiecki musiał wyciągać piłkę z własnej bramki. Gola dla IV-ligowca z woj. pomorskiego strzelił już w 2. min Mateusz Pietrzyk.

To podziałało mobilizująco na żółto-biało-niebieskich. Zaledwie pięć minut później był już remis, po tym jak strzałem z pola karnego piłkę do bramki gości posłał Michał Bartkowski.

Od tej pory elblążanie, zgodnie z oczekiwaniami, dominowali na boisku. Kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po pierwszej połowie było 3:1. Najpierw gola zdobył Dawid Kubowicz, który pokonał bramkarza Powiśla strzałem z rzutu wolnego z około 25 metrów. Na 3:1 podwyższył Anton Kołosow.

W drugiej połowie trener III-ligowca z Elbląga Adam Boros posłał na boisko zupełnie inną "jedenastkę". Powiśle w 58. min zdobyło kontaktowego gola, ale losy tego spotkania rozstrzygnęła bramka Kamila Piotrowskiego. Olimpia mogła ten mecz wygrać wyżej, świetne sytuacje mieli jeszcze Kołosow, Damian Szuprytowski czy Piotrowski.

To był piąty sparing piłkarzy Olimpii w tym okresie przygotowawczym. Wcześniej pokonali Cartusię Kartuzy 3:2, Elanę Toruń 2:1 i Spartę Brodnica 5:1 oraz zremisowali z Motorem Lubawa 1:1.