Sparing dwóch Olimpii. Elblążanie przegrali z I-ligowcem z Grudziądza 1:2

2016-02-10 14:11:50(ost. akt: 2016-02-10 18:34:48)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

W rozegranym w środę meczu kontrolnym piłkarze Olimpii Elbląg przegrali z I-ligową Olimpią Grudziądz 1:2 (0:2).
Już za miesiąc zostaną wznowione rozgrywki III ligi. Lider, Olimpia Elbląg rozegrał w środę szósty mecz kontrolny w Świeciu, gdzie zmierzył się z I-ligową Olimpią Grudziądz.

W pierwszej odsłonie meczu więcej z gry posiadali grudziądzanie, którzy przewagę udokumentowali dwoma golami. Najpierw w 20. min. Brazylijczyk Nildo sfinalizował podanie Joy Mickelsa, kierując piłkę z pola karnego do siatki. Dziewięć minut później po asyście Brazylijczyka, na listę strzelców wpisał się Adam Banasiak. I-ligowcy mieli jeszcze jedną dogodną sytuację do zmiany wyniku. Mickels przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Kacprem Tułowieckim.

Po przerwie elblążanie, nie mając nic do stracenia, zaatakowali bardziej energiczniej i już w 49. min zdobyli kontaktowego gola. Na strzał z pola karnego po długim rogu zdecydował się Damian Szuprytowski i piłka ugrzęzła w siatce.
Piłkarze z Elbląga nie rezygnowali z prób zdobycia wyrównującego gola. Najbliżsi tego celu byli Dawid Kubowicz, którego strzał z najwyższym trudem obronił bramkarz Marek Szulc oraz Michał Bartkowski - minimalnie przestrzelił.

Już w najbliższą sobotę elbląska Olimpia rozegra kolejne dwa spotkania kontrolne z: GKS Chwaszczyno (godz. 14) oraz z Pomezanią Malbork (godz. 16), oba mecze na boisku przy ul. Skrzydlatej.