Dwa zwycięskie sparingi Olimpii Elbląg. Zobacz bramki [film]

2016-02-14 12:58:17(ost. akt: 2016-02-14 15:52:07)

Piłkarze Olimpii Elbląg rozegrali w sobotę (13.02) dwa sparingi, w których pokonali KS Chwaszczyno 4:0 (3:0) oraz Pomezanię Malbork 8:0 (1:0). Zobacz bramki ze sparingu z KS Chwaszczyno.

W pierwszym spotkaniu Olimpia zmierzyła się z piątym zespołem III ligi pomorskiej. Od początku gospodarze posiadali inicjatywę. Grali składniej, szybciej, a przy tym prowadzili urozmaiconą grę. Już do przerwy prowadzili 3:0, ale gdyby mieli lepiej nastawione celowniki, to powinni znacznie wyżej. Pierwszego gola kibice zobaczyli w 28. min, kiedy to Anton Kołosow wyszedł na czystą pozycję i mijając bramkarza posłał piłkę do pustej bramki. Kolejne dwa gole zdobył Jakub Bojas po dośrodkowaniach Radosława Bukackiego i Damiana Szuprytowskiego.
Po przerwie goście, koniecznie dążyli do zmiany wyniku, ale czujnie grała defensywa Olimpii. Wynik spotkania ustalił Szuprytowski, który składając się do strzału na 9 metrze został sfaulowany w polu karnym i sam zamienił rzut karny na gola. Tuż przed zakończeniem spotkania na listę strzelców mógł się wpisać Bojas, ale mając przed sobą tylko bramkarza z 10 metrów trafił prosto w niego.

W drugim sobotnim sparingu trener elblążan Adam Boros desygnował do gry całkiem inny skład. Goście do przerwy, grając z kontry, bardzo umiejętnie się bronili. Po przerwie większa dojrzałość oraz rutyna gospodarzy wzięła górę i worek z bramkami się rozwiązał. Olimpia zdobyła siedem kolejnych bramek i w pełni na tak wysokie zwycięstwo zasłużyła.
— Bez względu na rywala gramy swoją piłkę, a co najważniejsze zespół realizuje założenia taktyczne. Zeszliśmy z dużych obciążeń treningowych i nasza gra wygląda coraz lepiej. Wszystko idzie w dobrym kierunku — ocenił trener Boros.