Start wygrał w Koszalinie 28:27. 11 bramek Lisewskiej!

2016-02-17 19:28:41(ost. akt: 2016-02-17 21:51:43)

Szczypiornistki Startu pokonały w wyjazdowym meczu Energę Koszalin. Doskonale zagrała Sylwia Lisewska, która 11 razy pokonała bramkarki koszalinianek.

Mecz 20. kolejki Startu z Energą został rozegrany awansem, bo w najbliższą sobotę elbląskie piłkarki ręczne czeka pojedynek 1/4 finału Challenge Cup z tureckim BSB SK Izmir.

Środowe spotkanie lepiej rozpoczęły elblążanki, które po trafieniach Sylwii Lisewskiej i Aleksandry Jędrzejczyk prowadziły 2:0. Gospodynie nie dawały za wygraną. Kibice w pierwszej połowie byli świadkami wyrównanego pojedynku - aż pięciokrotnie na tablicy wyników pojawiał się remis, ostatni 9:9 w 21. min. Ostatnie minuty tej odsłony meczu należały do elbląskich szczypiornistek, które w 27. min prowadziły już 14:11. Tą trzybramkową przewagę utrzymały do przerwy.

W drugiej połowie akademiczki zaczęły odrabiać straty, dzięki skuteczniejszej grze w ataku. W 36. min był kolejny remis - 16:16. Losy meczu ważyły się dosłownie do ostatniej minuty, chociaż Start prowadził już czterema bramkami - w 51. min było 26:22 dla niego. Im bliżej było końca meczu, tym gra z obu stron była coraz bardziej nerwowa, a co za tym idzie obie drużyny nie uniknęły błędów. Gospodynie na minutę przed końcem przegrywały już tylko 27:28 i mogły wyrównać, ale w ostatniej akcji Aleksandra Michałów trafiła w poprzeczkę.

Start po zwycięstwie w Koszalinie awansował w tabeli na trzecie miejsce. Znajdujące się za nim Zagłębie Lubin ma punkt mniej, ale do rozegrania jeden mecz więcej - w najbliższą sobotę podejmuje Vistal Gdynia.