Start wygrał z BSB SK Izmir! Do Turcji z czterobramkową zaliczką [film]

2016-02-20 19:17:07(ost. akt: 2016-02-20 21:23:08)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Piłkarki ręczne Startu Elbląg wygrały w sobotę pierwszy mecz z BSB SK Izmir 29:25 (12:12) w 1/4 finału Challenge Cup. Rewanż za tydzień w Turcji.
Joanna Waga i Andrzej Niewrzawa o meczu
W pierwszej połowie sobotniego meczu w Elblągu lepiej prezentowały się szczypiornistki z Turcji, które w 26. min prowadziły już 11:8. Start powoli odrabiał straty i do szatni schodził remisując 12:12. Po przerwie, od 40. min zaczęła się zarysowywać przewaga elbląskiej drużyny. W 53. min prowadziła już siedmioma bramkami 26:19! Na dodatek BSB SK stracił bramkarkę, która został ukarana za faul na Magdalenie Balsam czerwoną kartką. A z drugiej strony boiska Sołomija Szywerska obroniła dwa rzuty karne z rzędu.

Rywalki walczyły jednak do końca, świadome tego, że w tym dwumeczu liczy się każda bramka i dosłownie w przedostatniej sekundzie meczu zmniejszyły straty do czterech bramek.