Wtorek, 31 marca 2020. Imieniny Balbiny, Kamila, Kornelii

Nie spalaj śmieci w piecu! Nie zatruwaj sąsiadów

2016-02-22 11:15:35 (ost. akt: 2016-02-22 11:24:27)

Autor zdjęcia: arch. straży miejskiej

Strażnicy miejscy apelują, by mieszkańcy nie palili w piecach śmieciami. Staż przyjmuje codziennie w tej sprawie nawet kilkanaście zgłoszeń.

— Często te sygnały nie potwierdzają się i w trakcie kontroli strażnicy stwierdzają, że palone jest węglem oraz drewnem. Zdarzało się jednak, że lokatorzy palili w piecach: butelki plastikowe, ubrania czy lakierowane drewno. Za każdym razem zgłoszenia takie są natychmiastowo weryfikowane przez straż miejską — informuje Karolina Wiercińska ze Straży Miejskiej w Elblągu.

Dym ze spalonych śmieci, szczególnie z plastikowych pojemników i butelek, foliowych toreb, zużytych opon i odpadów gumowych, przedmiotów z tworzyw sztucznych, drewna lakierowanego, malowanego i impregnowanego, opakowań po środkach chemicznych, po środkach ochrony roślin, farbach i lakierach, jest nie tylko nieprzyjemny, śmierdzący, ale przede wszystkim bardzo toksyczny.

Za spalanie odpadów w instalacjach grzewczych lub na wolnym powietrzu grozi mandat w wysokości do 500 zł lub kara grzywny do wysokości 5000 zł, gdy sprawa zostanie skierowana do sądu.

W tym sezonie grzewczym straż miejska wystawiła 12 mandatów.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rr #1937272 | 77.253.*.* 22 lut 2016 11:49

    Tylko apelować potrafią. Macie samochody, to jeździć i łapać takich "palaczy". 12 mandatów wystawiliście w tym sezonie grzewczym? To licząc od grudnia 4 mandaty miesięcznie, czyli 1 tygodniowo. "Brawo".

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz