Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Poznaj tajemnice Gęsiej Góry

2016-02-23 20:05:39 (ost. akt: 2016-02-23 19:00:14)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W najbliższy wtorek, 1 marca w Kinie Światowid odbędzie się kolejny seans z cyklu „Elbląg na dużym ekranie”. Bohaterem wieczoru będzie Gęsia Góra.

Są w Elblągu miejsca magiczne i takim magicznym miejscem dla wielu elblążan jest Gęsia Góra. Rozciąga się z niej zachwycający widok na miasto i okolice. Gęsia Góra ma też swoje tajemnice i legendy. Jedna z nich mówi o tunelu, który łączy kamienny krąg ze schronami na wądołach przy ul. Sadowej. Czemu miał służyć i czy naprawdę istnieje?

Gęsia Góra przez współczesnych elblążan popularnie nazywana jest „pomnikiem”, bo gdy tu po wojnie przybyli, na górze stał tajemniczy pomnik. Szybko polubili to miejsce, nie tylko ze względu na jego magię. Latem było celem romantycznych wypraw, a zimą – miejscem uprawniania sportów. Ale nie dbano o teren – przez lata zarastał krzakami i śmieciami. Aż wreszcie społeczeństwo upomniało się o przywrócenie góry elblążanom. Z budżetu obywatelskiego miasto uporządkowało plac i zbudowało wiaty. Podczas prac znaleziono stare dokumenty. I co dalej?

– Zapraszamy do Kina Światowid. Historia ta zostanie opowiedziana od początku do końca, a dzięki starym kronikom filmowym, na dużym ekranie zobaczymy wydarzenia, które przed 80 laty były jej początkiem – zapowiada Juliusz Marek, dyrektor Telewizji Elbląskiej.

Seans „Tajemnice Gęsiej Góry” rozpocznie się we wtorek, 1 marca o godz. 18:00 w dużej sali Kina Światowid. Wstęp wolny.


Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB