środa, 19 czerwca 2019. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Viva Vivaldi. Mamy zaproszenia na piątkowy koncert

2016-02-24 17:23:07 (ost. akt: 2016-02-24 17:29:01)

Autor zdjęcia: EOK

Wielbicieli muzyki przełomu XVII i XVIII wieku nie może zabraknąć w najbliższy piątek podczas koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Usłyszymy utwory Antonio Vivaldiego, mistrza ze słonecznej Italii, legendarnego „Rudego księdza”, kompozytora 
i genialnego skrzypka.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Żeby zdobyć jedno z nich należy wysłać sms pod nr 71160 i napisać w nim: dlaczego warto się uśmiechać - treść sms to de.kon.odpowiedź. Koszt jednego sms to 1,23 zł. Każdy może wysłać dowolną liczbę odpowiedzi. Na sms-y czekamy do czwartku do godz. 20. Zaproszenia trafią do autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie. Regulamin konkursu na www.dziennikelblaski.pl.

— Elbląscy kameraliści wraz z Janem Staniendą poprowadzą publiczność 
w kręgi muzyki największego twórcy baroku. Koncerty barokowe wymagają znakomitego przygotowania partii solowych, dlatego w koncercie „Viva Vivaldi!” swój kunszt pokażą najlepsi soliści Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wśród nich: Bartłomiej Tełewiak (skrzypce), Paula Preuss (skrzypce), Karolina Nowotczyńska (skrzypce), Miłosz Wieliński (skrzypce) i Maria Wiśniewska (wiolonczela). W procesie komunikacji muzycznej będą musieli posługiwać się nie tylko tym samym językiem, ale i tym samym barokowym dialektem — informują organizatorzy koncertu.
Vivaldi był pierwszym wielkim mistrzem gatunku koncertu solowego i miał wyjątkowo bogatą wyobraźnię muzyczną. Niezwykłe eksperymenty brzmieniowe, wrażliwość na barwę orkiestry, umiejętność wydobywania z niej brzmień niezwykłych, bardzo oryginalnych, niespotykanych w twórczości innych mistrzów tamtej epoki - to jego największe osiągnięcia. Nikt przed nim nie miał takiej wyobraźni instrumentalnej.
Piątkowy koncert „Viva Vivaldi” odbędzie się w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu. Bilety w cenie 35 i 30 zł do nabycia w biurze koncertowym. Rezerwacja telefoniczna: 55 237 47 49 lub elektroniczna: www.eok.elblag.eu

.
opr. AKT

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB