Start Elbląg wygrał z Piotrcovią Piotrków Tryb. [zdjęcia]

2016-02-24 19:23:20(ost. akt: 2016-02-24 22:13:47)

Początek nie był obiecujący, ale później było już lepiej. W środę piłkarki ręczne Startu Elbląg przed własną publicznością pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 29:21 (14:12).
Środowe spotkanie w Elblągu zostało rozegrane wcześniej niż pierwotnie planowano, a to ze względu na to, że Start już w najbliższą sobotę (27.02) czeka rewanżowy pojedynek w 1/4 finału Challenge Cup z BSB SK Izmir w Turcji.

Elblążanki do pojedynku z Piotrcovią przystępował w roli faworyta i nie zawiodły, chociaż w pierwszej połowie ich gra pozostawiała trochę do życzenia. Spotkanie rozpoczęło się dość nieoczekiwanie, bo po 12. min to piotrkowianki prowadziły 6:3. Gospodynie wreszcie się obudziły - poprawiły grę zwłaszcza w obronie. W ich poczynaniach dało się zauważyć większe zaangażowanie, rzuciły pięć bramek z rzędu i w 19. min prowadziły 8:6. Od tej pory ich przewaga rosła.

W drugiej połowie, w 42. min po kolejnej bramce Sylwii Lisewskiej z rzutu karnego było już 21:16. Kolejny raz z rzędu w elbląskiej bramce dobrze spisywała się Sołomija Szywerska. W końcówce meczu zastąpiła ją w bramce 20-letnia Natalia Warywoda, która dołączyła do zespołu w miniony poniedziałek z MTS Kwidzyn. Warywoda ma zastąpić Ewę Sielicką, która w minionym tygodniu uczestniczyła w wypadku samochodowym i zmaga się z urazem kręgów szyjnych. Wiadomo już, że w tym sezonie nie zobaczymy jej w barwach elbląskiego klubu. Postanowiła wyjechać do Norwegii.

Start po środowym zwycięstwie awansował na trzecie miejsce w tabeli.
— Jest faktem, że popełniliśmy sporo błędów w pierwszych 10 minutach gry, jednak zespół się otrząsnął i później nie pozwalał na zbyt wiele rywalkom i dyktował warunki gry — podsumował trener Niewrzawa wygraną z Piotrcovią. — Mając w perspektywie sobotnie spotkanie w Turcji graliśmy na 75-80 procent swoich możliwości.

Do zakończenia rundy zasadniczej Start ma do rozegrania już tylko jeden mecz z AZS Łączpolem w Gdańsku. A później przyjdzie czas na decydującą fazę rozgrywek, czyli play-off. W pierwszej rundzie rywalizacja toczy się do dwóch wygranych meczów.

W środę został jeszcze rozegrany zaległy mecz 14. kolejki spotkań. Nieoczekiwanie Olimpia-Beskid Nowy Sącz pokonała MKS Selgros Lublin 25:24 (13:12)