Poniedziałek, 30 maja 2016. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Razem ukradli rower. Później sprzedał go w tajemnicy przed wspólnikiem

2016-02-25 11:36:33 (ost. akt: 2016-02-25 13:22:48)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

Podziel się:

Na policję w Gronowie Elbląskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Pojazd został zabrany spod sali gimnastycznej. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt, a także zatrzymali sprawców tej kradzieży. Okazali się nimi: 20-latek oraz 14-latek.

Policjanci ustalili, że 20-latek oraz 14-latek zauważyli rower przy sali gimnastycznej. — Z kilku rowerów wybrali właśnie ten, bo uznali, że jest najbardziej wartościowy. Ukradli rower i ukryli go w rowie niedaleko miejsca zamieszkania. Później młodszy sprawca już po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że skradziony rower „ktoś zabrał z miejsca ukrycia” — informuje podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Policjanci ustalili, że rower zabrał... 20-latek. To on sprzedał wspomniany rower w jednym z elbląskich lombardów.
— 14-latkowi powiedział o „zniknięciu”, ponieważ nie chciał się z nim podzielić pieniędzmi — dodaje podkom. Nowacki.

Rower został odzyskany i wrócił już do swojej prawowitej właścicielki. Sprawcy kradzieży odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem. 14-latek rodzinnym i nieletnich, natomiast 20-latkowi za kradzież może grozić kara do 5 lat więzienia.
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB