Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Niesztampowa lekcja muzyki2016-02-26 14:04:11 (ost. akt: 2016-02-26 10:11:02)

Autor zdjęcia: arch. EOK

Elbląska Orkiestra Kameralna po raz kolejny zapraszamy na spotkania z muzyką dla dzieci z cyklu „Symfonia dziecięca”. W najbliższy poniedziałek (29.02) najmłodsi poznają nowy instrument - klarnet.

— Klarnet może być doskonałym przewodnikiem po różnych muzycznych stylach: świetnie odnajduje się zarówno w świecie muzyki ludowej, klasyce, jak i w jazzie. Utwory wykonane podczas koncertu będą dla dzieci pretekstem do zabaw plastycznych i ruchowych — zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

W wykonaniu klarnecisty Piotra Ptaka oraz Elbląskiej Orkiestry Kameralnej usłyszymy dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta, George'a Gershwina, a także dźwiękowe ilustracje do wierszy Jana Brzechwy. Spotkanie z muzyką poprowadzi Jarosław Praszczałek.Ta nietypowa lekcja muzyki odbędzie się w najbliższy poniedziałek (29.02) w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych przy ul. Traugutta o godz. 9 oraz 11. Organizatorzy zapraszają dzieci z przedszkoli oraz uczniów z klas I-III. Bilet w cenie 10 zł.

Piotr Ptak  jest laureatem nagród na konkursach muzyki solowej i kameralnej. Był dwukrotnym stypendystą Austriackiego Forum Kultury. Koncertował w wielu krajach europejskich oraz w Chinach, Korei Południowej i na Tajwanie. Uczestniczył w nagraniach muzyki symfonicznej i filmowej – niektóre z nich uzyskały nominację do nagrody „Fryderyk”. Artysta współpracuje z Filharmonią Narodową, Polską Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Sinfonia Viva, Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, Teatrem IMKA oraz Zespołem Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.

Jarosław Praszczałek  swoje umiejętności doskonalił na międzynarodowych kursach dyrygenckich prowadzonych przez takich mistrzów batuty, jak: Colin Metters, Frank Cramer, Łukasz Borowicz  i Paweł Kotla. Od 2011 prelegent koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w  Filharmonii Narodowej w Warszawie. Od 2014 roku dyrygent-pedagog Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. W latach 2014-2015 finalista II i III edycji programu Scena Młodych Warszawskiej Opery Kameralnej, w ramach którego poprowadził prawykonania oper współczesnych polskich kompozytorów. 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB