Brązowy medal tancerzy z Elbląga na mistrzostwach Polski

2016-02-29 09:40:31(ost. akt: 2016-02-29 09:45:11)
Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz

Autor zdjęcia: nadesłane/Światowid

Trzecie miejsce wywalczyli Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz (Jantar Elbląg) podczas mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych w Kołobrzegu.
Mistrzostwa Polski FTS w Tańcach Standardowych odbyły się w miniony weekend (27/28.02) w Kołobrzegu. W imprezie wzięło udział około 400 tancerzy z całej Polski. Na parkiecie zaprezentowały się najlepsze pary taneczne w kraju w ośmiu kategoriach: juniorzy, młodzież, młodzież starsza, dorośli, senior I, senior II, senior III oraz Profesional Division (pary zawodowe).

Pary oceniało międzynarodowe jury, składające się z 11 sędziów. Mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do udziału par w mistrzostwach Europy i świata 2016 r.

Z medalem wrócili z zawodów Katarzyna Czyżyk i Michał Zacharewicz. Para Elbląskiego Klubu Tańca Jantar zajęła trzecie miejsce wśród par dorosłych. Blisko powtórzenia ich sukcesu byli ich klubowi koledzy Anna i Jarosław Kraińscy - ostatecznie w kategorii senior II zajęli czwarte miejsce.
— Bardzo cieszą nas tak doskonałe wyniki elbląskich tancerzy. To, że są wśród najlepszych par w Polsce potwierdza poziom szkolenia w EKT Jantar — podsumowuje Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu, trener i sędzia taneczny.