Wtorek, 17 września 2019. Imieniny Franciszka, Lamberty, Narcyza

Po dwadzieścia tysięcy złotych dla młodych z pomysłami na biznes

2016-03-01 16:48:22 (ost. akt: 2016-03-01 18:01:36)
Ewa Micuda z PUP i Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej

Ewa Micuda z PUP i Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

To ma być szansa dla młodych, bezrobotnych osób, które mają pomysł na własną firmę. Na rozkręcenie biznesu dostaną 20 tysięcy złotych oraz wsparcie doświadczonych przedsiębiorców. Krzysztof Ciuła, prezes Elbląskiej Izby Gospodarczej mówi o 30 biznesmenach z różnych branż, którzy zgodzili się uczyć młodych.

Od 1 marca Powiatowy Urząd Pracy we współpracy z Elbląską Izbę Gospodarczą rozpoczął pilotażowy program Mentor. W projekcie będzie mógł wziąć udział każdy bezrobotny do 35 roku życia z Elbląga i powiatu, który ma pomysł na własny biznes. 20 wybranych szczęśliwców będzie mogło liczyć na dofinansowanie w wysokości do 20 tys. zł na rozkręcenie swojej firmy i na pomoc doświadczonych elbląskich przedsiębiorców. Przez rok będą oni służyli młodym biznesmenom swoim wsparciem i wiedzą o rynku.

— Pierwszym krokiem osoby bezrobotnej, która zamierza ubiegać się o taką formę wsparcia jest przygotowanie krótkiej prezentacji z pomysłem na biznes i przesłanie jej na adres Elbląskiej Izby Gospodarczej. Po wstępnej akceptacji wniosku nastąpi spotkanie i rozmowa z komisją. Po ostatecznym zaakceptowaniu pomysłu bezrobotny może złożyć wniosek do PUP o przyznanie dotacji — wyjaśnia Marta Kłosińska-Wyżlic, kierownik działu Programu Rynku Pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Elblągu. — Następnie zostanie on skierowany na trzydziestogodzinne szkolenie z zakresu abc przedsiębiorczości. Na nim zdobędzie między innymi wiedzę dotyczącą podstawowych elementów uruchomienia działalności gospodarczej. Przez pierwsze trzy miesiące prowadzenia własnej firmy młodzi przedsiębiorcy otrzymają także po tysiąc złotych wsparcia tzw. pomostowego. Te pieniądze pozwolą im utrzymać płynność finansową.

Gdy to się uda, oprócz dotacji, przez 12 pierwszych miesięcy swojej działalności mogą też liczyć na wsparcie tzw. mentorów, czyli doświadczonych elbląskich przedsiębiorców. Poprowadzą młodych biznesmenów m.in. przez trudną ścieżkę finansowania działalności gospodarczej, podpowiedzą, jak radzić sobie z dłużnikami i rozwiązywać problemy windykacji, wskażą najlepsze elementy marketingowe potrzebne do rozkręcenia branży.

Elbląska Izba Gospodarcza czeka na prezentacje kandydatów do 18 marca pod adresem elblag@rigp.com.pl.
AS

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. kumaty #1944142 | 159.205.*.* 2 mar 2016 02:50

    Mam cos takiego, wiem jak zarobic wiecej potrzebuje paru zlotych zeby to sie rozkrecilo. Wiadomo ze jak wiecej wloze wiecej wyjme. Wysylam im swoj pomysl opisuje co i jak i oni zadecudyja? a jak ktos sobie wezmie moj pomysl i bedzie robil to samo ? w zyciu !

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. er #1944127 | 77.254.*.* 2 mar 2016 00:49

    "Super", dlaczego do 35 roku życia? Mam ponad 40-tkę (sprawny, zdrowy z zapałem "chłop"), więc mam tylko zbierać na miejsce na "Dębicy"?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz