Start Elbląg wygrał z Łączpolem w Gdańsku i kończy rundę zasadniczą na podium

2016-03-02 19:30:10(ost. akt: 2016-03-02 22:35:40)

Autor zdjęcia: Arkadiusz Kolpert

Na zakończenie rundy zasadniczej piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały w środę na wyjeździe Łączpol Gdańsk 35:28 (16:16) i zajęły ostatecznie trzecie miejsce. W pierwszej rundzie play-off zagrają z Energą AZS Koszalin.
Piłkarki ręczne z Elbląga fatalnie rozpoczęły środowy pojedynek w Gdańsku, bo przegrywał już 0:5. Dopiero wówczas pierwszą bramkę dla Startu rzuciła Joanna Waga i rozpoczęło się odrabianie strat z początku meczu. Do szatni elblążanki schodziły remisując, po tym jak rzut karny na koniec pierwszej połowy wykorzystała Sylwia Lisewska.

Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie na początku drugiej połowy. Start wreszcie zagrał tak, jak przyzwyczaiły kibiców podczas pierwszej rundy. Szybko, dokładnie i skutecznie. Efekt był taki, że w 44. min prowadził 25:18.

Drużyna Andrzeja Niewrzawy kończy rundę zasadniczą na trzecim miejscu. W ćwierćfinale play-off zagra z Energą AZS Koszalin. W tym sezonie Start dwukrotnie ograł rywala z Koszalina, we własnej hali 32:24, a na wyjeździe 28:27. Teraz o awansie do kolejnej rundy play-off zadecyduje dwumecz - pierwsze spotkanie odbędzie się w Koszalinie, a rewanż w Elblągu.

Pozostałe wyniki 22. kolejki: Pogoń Szczecin — KPR Jelenia Góra 38:27 (17:14), UKS PCM Kościerzyna — MKS Selgros Lublin 25:39 (12:15), Energa AZS Koszalin — Olimpia-Beskid Nowy Sącz 26:23 (10:12), Zagłębie Lubin — Ruch Chorzów 33:21 (19:11), Piotrcovia Piotrków Trybunalski — Vistal Gdynia 27:37 (12:17).