Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Hiszpański koncert EOK. Mamy dla Was zaproszenia!

2016-03-03 08:05:58 (ost. akt: 2016-03-03 08:15:22)

Autor zdjęcia: nadesłane/Elbląska Orkiestra Kameralna

Podczas koncertu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej „Pod słońcem Hiszpanii”, który odbędzie się już w najbliższy piątek (4.03), wystąpią: Krzysztof Meisinger (gitara, dyrygent), Agnieszka Rehlis (mezzosopran), a w klimat flamenco wprowadzi słuchaczy Dorota Dzięcioł, bydgoska tancerka flamenco z duszą Hiszpanki. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na ten koncert. Żeby zdobyć jedno z nich należy wysłać sms pod nr 71160 i napisać w nim dlaczego warto chodzić na koncerty - treść sms to de.eok.odpowiedź. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Na odpowiedzi czekamy tylko w czwartek (03.03) do godz. 20. Każdy może wysłać dowolną liczbę sms-ów. Zaproszenia trafią do autorów najbardziej kreatywnych odpowiedzi. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie.

Koncert ucieszy melomanów z wielu powodów. Z Elbląską Orkiestrą Kameralną wystąpi zaprzyjaźniony wirtuoz gitary klasycznej artystów, Krzysztof Meisinger w roli gitarzysty i dyrygenta, śpiewać będzie Agnieszka Rehlis. 11 lat była solistką Opery Wrocławskiej, występuje na wielu scenach tak krajowych, jak i zagranicznych, ale artystka wykonuje głównie dzieła oratoryjne i kantaty.

W klimat flamenco wprowadzi słuchaczy Dorota Dzięcioł, bydgoska tancerka flamenco z duszą Hiszpanki. Dorota Dzięcioł szkoliła się  pod okiem  takich mistrzów, jak: Alicja Morena, Ana Azules czy Teo Barea, jest absolwentką  prestiżowej  Szkoły Fundación Cristina Heeren Arte  Flamenco w Sewilli. Na co dzień koncertuje z zespołem „Danza del fuego".​

W repertuarze koncertu zabrzmią między innymi: Andaluza na gitarę i smyczki Enrique Granadosa oraz Taniec hiszpański z opery La vida breve na gitarę i smyczki Manuela de Falli

Koncert odbędzie się w najbliższy piątek (04.03) o godz. 19 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.
Regulamin konkursu na www.dziennikelblaski.pl

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB