Zwycięstwo Meblarzy w Świdnicy. Lider z Olsztyna też wygrał

2016-03-05 20:27:54(ost. akt: 2016-03-05 20:46:22)

Z dwoma punktami wracają ze Świdnicy piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg, którzy pokonali ŚKPR 31:25. Zła wiadomość dla nich, że zwycięstwo odniósł także lider z Olsztyna. Warmia Traveland pokonała Wolsztyniaka Wolsztyn 28:19 i nadal ma cztery punkty przewagi nad zespołem z Elbląga.
Meblarze w sobotę musieli sobie radzić w Świdnicy bez Stanisława Gębali i Kamila Netza, którzy leczą kontuzje. Drużyna Dariusza Molskiego od początku natarła na rywala i po 5. minutach prowadziła 4:1. Gospodarze nie dawali za wygraną, gonili wyniki, ale niewiele mogli zdziałać. W 20. min przegrywali 9:11. Szczypiorniści z Elbląga świetnie rozegrali ostatnie minuty pierwszej połowy, kiedy to ich prowadzenie urosło nawet do pięciu bramek 17:12.

Po zmianie stron elblążanie praktycznie przez cały czas kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie. Trochę nerwowo zrobiło się 40. min, gdy ich przewaga zmalała do dwóch bramek (19:17). W ostatnim kwadransie dopełnili jednak formalności. W 55. min było już 29:22 dla nich i było wiadomo, że do Elbląga wrócą z dwoma punktami.

W tabeli I ligi prowadzi Warmia Traveland Olsztyn, która w sobotę także wygrała. Lider pokonał Wolsztyniaka Wolsztyn 28:19 (16:7) i nadal ma cztery punkty przewagi nad Meblami Wójcik. Zespół z Elbląga awansował na drugie miejsce, bo dotychczasowy wicelider Wybrzeże Gdańsk przełożył swój mecz z SMS Gdańsk.