E.Leclerc Orzeł - Włocławek 2:0. Elblążanki bliżej półfinału

2016-03-06 10:48:13(ost. akt: 2016-03-06 15:01:36)

W Elblągu odbyły się pierwsze dwa mecze fazy play-off w piłce siatkowej kobiet o zakwalifikowanie się do do rozgrywek półfinałowych o wejście do I ligi.

Podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza, mimo iż wystąpiły bez swojej podstawowej kontuzjowanej zawodniczki Moniki Tchórzewskiej, a także Aleksandry Wójcickiej zrobiły pierwsze kroki, by awansować do rozgrywek centralnych. Wygrały dwa mecze (gra się do trzech zwycięskich spotkań) i są już jedną nogą w dalszej fazie rozgrywek.
— W pierwszym spotkaniu graliśmy falami - ocenia trener Jewniewicz. — Były momenty bardzo dobrej gry z naszej strony, które przeplatały się również z błędami.
Prawdziwym horrorem okazał się drugi set w którym elblążanki prowadziły 24:19, by przegrywać 25:26. Jednak końcówka seta należała do gospodyń, które wygrały ostatecznie 29:27.
W niedzielę elblążanki ponownie zwyciężyły, ale spotkanie stało na znacznie wyższym poziomie.
— Tym razem rozegraliśmy naprawdę dobre spotkanie, a nasz rywal zagrał najlepszy mecz w II lidze - stwierdza Jewniewicz.

Kolejne mecze odbędą się w najbliższy weekend we Włocławku.