Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Drugie życie zabytkowych motocykli. Otwarcie wystawy w Ratuszu Staromiejskim [zdjęcia]

2016-03-12 09:59:36 (ost. akt: 2016-03-13 17:09:47)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

To drogie i czasochłonne hobby, ale efekty ich pracy są niesamowite. Od piątku w Ratuszu Staromiejskim można oglądać wystawę motocykli z czasów PRL. Zobacz zdjęcia.

Ta wystawa została zorganizowana po raz trzeci, ale chociaż znajdują się na niej stare motocykle, to jak zastrzegają organizatorzy, za każdym razem jest coś nowego jeśli chodzi o prezentowane jednoślady. W Ratuszu Staromiejskim można oglądać 14 motocykli, a najstarsze pochodzą z lat 50. ubiegłego wieku.
— Zawsze mam takie obawy przed otwarciem tej wystawy, czy temat kogoś zainteresuje. Bardzo cię cieszę, że przyszło wielu ludzi, pasjonatów-starej motoryzacji — mówił Krzysztof Nowacki, jeden z organizatorów. — To nasza trzecia taka statyczna wystawa. Myślę, że w przyszłości postaramy się zorganizować coś takiego, że te motocykle będą mogły "powarczeć", będzie można je oglądać w trochę innych okolicznościach.

Jak przyznają właściciele motocykli wystawionych w Ratuszu Staromiejskim, to drogie, ale przede wszystkim czasochłonne hobby.
— To są godziny spędzone w garażu na dłubaniu w poszczególnych elementach. Na pewno takie hobby kształtuje cierpliwość, uczy spokoju. Bo często to nie jest tak, że złoży się to wszystko i motocykl od razu działa — mówi Krzysztof Nowacki.

Motocykle, które będą wystawione w Ratuszu Staromiejskim, użyczyli kolekcjonerzy: Radosław Nadworski, Wiesław Mroczek, Krzysztof Nowacki, Wojciech Staśkowiak, Sebastian Kwiatkowski i Filip Banaszek. Wystawa będzie można oglądać codziennie w godz. 9-18 do 28 marca. Wstęp na wystawę jest darmowy.
AKT

Jak Wojtek odrestaurował motocykl kolegi - czytaj w piątkowym (18.03) Dzienniku ElbląskimKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. motorynka #1951694 | 81.15.*.* 12 mar 2016 11:02

    Zabytki to to nie są , ale młodsi wiekiem zobaczą choć coś POLSKIEGO. jeżeli chodzi o motoryzację ,

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)