Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Pijany 22-latek wpadł samochodem w żywopłot. Po pracowitym weekendzie policji

2016-03-14 14:03:55 (ost. akt: 2016-03-14 14:11:40)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z Elbląga. Interwencje, które podejmowali dotyczyły głównie zakłócania porządku podczas spotkań zakrapianych alkoholem. Zatrzymano również pijanych kierowców

Elbląg: Więcej interwencji niż zwykle i pijani kierowcy - weekend w policyjnych statystykach

Policjanci odnotowali aż 203 interwencje. Najwięcej wyjazdów było w piątkowy i sobotni wieczór. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców, wylegitymowali 796 osób i zatrzymali 2 osoby poszukiwane. Wśród nich mężczyznę, który został zatrzymany na lotnisku Okęcie w Warszawie.

Miniony weekend był bardzo pracowity dla policjantów z Elbląga. Interwencje, które podejmowali dotyczyły głównie zakłócania porządku podczas spotkań zakrapianych alkoholem. Z takich spotkań aż 22, agresywne osoby trafiły do izby wytrzeźwień. Funkcjonariusze wylegitymowali 796 osób, nałożyli 216 mandatów i zastosowali 85 pouczeń. Skontrolowali także 259 pojazdów i ich kierowców. Wśród nich zatrzymali pięciu, którzy jechali „na podwójnym gazie”. Rekordzistą okazał się 22-latek, który wczoraj w miejscowości Marzewo (gm. Pasłęk) wjechał w żywopłot. Mężczyzna kierował fiatem punto i miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Również wczoraj, na moście Unii został zatrzymany 48-letni kierowca vw passata. Na ograniczeniu do 50-tki jechał 102 km/h. Stracił prawo jazdy, dostał 500 złotych mandatu i 10 punktów karnych.

Do policyjnego aresztu trafiły także 2 osoby poszukiwane. Wśród nich był 39-letni elblążanin, który został zatrzymany na lotnisku Okęcie w Warszawie i wracał z Paryża. Był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymywany był wcześniej za kradzież i przywłaszczenie.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB