Wtorek, 23 października 2018. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

We wtorek akcja "Prędkość". By zdyscyplinować kierowców, którzy za mocno dociskają gaz

2016-03-14 22:28:16 (ost. akt: 2016-03-14 17:33:03)

Autor zdjęcia: archiwum policji

We wtorek przez cały dzień, na terenie województwa warmińsko – mazurskiego, policjanci ruchu drogowego będą prowadzili działania pod nazwą: „Prędkość”. Polegają one na dyscyplinowaniu kierowców, którzy za nic mają ograniczenia, szczególnie w terenie zabudowanym.

Przypominamy, że przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h na obszarze zabudowanym skutkuje utratą prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Działaniami będą objęte trasy wylotowe z miasta, jak również poszczególne ulice. Są to miejsca szczególnie niebezpieczne.

Dyslokacja służb wynika z danych, które dostarcza analiza bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również sami mieszkańcy, którzy co roku wypowiadają się na ten temat w badaniach ankietowych.

„Niedostosowanie prędkości do panujących warunków” to zdanie, które przewija się w policyjnych raportach, a które tłumaczy lub określa przyczynę sporej liczby wypadków drogowych i kolizji. W praktyce oznacza, że gdy jedziemy zbyt szybko, wzrasta znacząco ryzyko, że do celu podróży nie dojedziemy, a dodatkowo możemy ulec wypadkowi. Stąd właśnie działania pod hasłem „Prędkość”.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. globtrotuar #1953831 | 31.61.*.* 15 mar 2016 10:38

    Proponuję postawić patrole na drodze Pasłęk-Lidzbark - tam jest trochę miejscowości po drodze z ograniczeniami i nikt - dosłownie nikt nie przestrzega.A druga sprawa to ubłocona droga przez rolników - pełno błociska i wystarczy deszczyk i będą wypadki. Żaden rolnik nie sprzątnie tego gnoju co wywlecze z pola lub swojego gospodarstwa - tylko potem to leży na drodze - jak przyschnie to jedzie się jak po kocich łbach!! Zarządca drogi nie wymaga sprzątnięcia??

    ! - + odpowiedz na ten komentarz