Wtorek, 21 maja 2019. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Kolejny sukces młodych siatkarzy

2016-03-16 14:35:57 (ost. akt: 2016-03-16 14:38:18)

Autor zdjęcia: IKS ATAK

W niedzielę 13 marca odbył się II eliminacyjny Turniej Kinder + Sport w Kętrzynie. Tym razem startowały tylko nasze męskie zespoły w każdej kategorii wiekowej. Ciągła współpraca na linii IKS ATAK – SP 19 przynosi medalowe rezultaty, gdyż stanęliśmy na podium zarówno w kategorii „3” – złoto jak i „4”- srebro.

Rocznik 2005 i młodsi kategoria „2” – wystartowały nasze dwa zespoły , zabrakło zwycięzców z Ełku gdyż odpoczywali po trudnym turnieju w Łodzi. W turnieju startowało aż 38 ekip z całego województwa, nasze „Dwójeczki” w składzie Kacper Frąszczak/Rafał Kaciełowicz/ Mateusz Radziul oraz Michał Ostojski/Antoni Posadzy wygrywali swoje grupy jednak odpadli w walce o wejście do najlepszej ósemki turnieju zajmując ostatecznie miejsca w przedziale 9-12. Nie składamy jednak broni i będziemy walczyć aby nasze zespoły zakwalifikowały się do najlepszej wojewódzkiej 8 i walczyły o wyjazd na finały do Częstochowy. Trener – Piotr Kowal 

Rocznik 2004 kategoria „3” – do rozgrywek w drugim turnieju zgłosiło się 17 drużyn z Warmii i Mazur podzielonych na 4 grupy. IKS ATAK wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 19 wystawiło 3 zespoły do rywalizacji po raz pierwszy gdyż ze względów na choroby naszych zawodników nie pojechaliśmy na pierwszy turniej w Ełku. 

Debiut wypadł rewelacyjnie! Michał Rożankowski/Kuba Król/Wojciech Kaczmarzyk/Oliwier Woźnicki zagrali fantastyczny turniej zdobywając złote medale i ogrywając wszystkie zespoły między innymi świetne Dobre Miasto w finale oraz SMS Ostróde czy Akademię Siatkówki KurianVolley. Nasz kolejny zespół w składzie Michał Muraszko/Marcel Kańduła/Szymon Chochel również zaprezentowali się z jak najlepszej strony wychodząc z grupy z jedną porażką i grając pasjonujący mecz o wejście do półfinału ze swoimi kolegami z drużyny Woźnickim/Rożankowskim/Królem/Kaczmarzykiem i plasując się ostatecznie w przedziale 5-8. Kolejna „trójka” Wiktor Banach/Bartosz Stefański/Mateusz Piotrowski postawiła ciężkie warunki swoim przeciwnikom grupowym przegrywając co prawda wszystkie spotkania w tej fazie ale dwa razy schodząc pokonana po zaciętym tie-breaku. Trener – Piotr Kowal / Agata Jargiełła.
Rocznik 2003 kategoria „4” – w tej kategorii startowało 9 ekip w tym dwie z Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK oraz SP nr 19. Złoci medaliści z zeszłego turnieju w składzie Igor Decyk/Adrian Gąsiorowski/Tomasz Łuciw/Piotr Oziemkiewicz/Michał Muszyński tym razem po kapitalnym finale granym jak to nas już przyzwyczaili na przewagi przegrali z zespołem KurianVolley których ograli trzy tygodnie wcześniej. Należy przypuszczać, że rywalizacja o prymat w województwie będzie przebiegać właśnie między tymi dwoma zespołami. Nasza druga drużyna : Jakub Rękas/Mateusz Górski/Radek Tonga/Sebastian Karbowski rozpoczęła swoją przygodę z siatkówka dopiero od września zeszłego roku, a mimo to już po kilku miesiącach pojechała na swoje pierwsze zawody. Mimo , iż mecze zostały przegrane chłopcy mogli skonfrontować swoje nowo nabyte umiejętności i mieć motywację do jeszcze solidniejszej pracy na treningach. Trener – Piotr Kowal / Agata Jargiełła

Po zaprezentowanych wynikach ciśnie się na usta jedna konkluzja , w każdej kategorii wiekowej nasi siatkarze i siatkarki mają olbrzymią szansę na awans do turnieju wojewódzkiego Kinder + Sport a co będzie dalej życie pokażę. Wierzymy jednak we własne umiejętności i z dnia na dzień będziemy coraz lepsi , więc pytanie czy rezerwować czas i grzać samochody na lipcowe finały Mistrzostw Polski Kinder + Sport w Częstochowie zostawiam otwartę jednak przeglądy warto zrobić !!!

Zapraszamy tymczasem serdecznie na III Turniej Eliminacyjny który odbędzie się w Elblągu 3 kwietnia 2016 na hali Centrum Sportowo – Biznesowego. Mamy ogromną nadzieje , że nasi siatkarze wsparci Waszym dopingiem osiągną jak najlepsze rezultaty ! 
Ze sportowym pozdrowieniem
Trener, Piotr Kowal

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB