Meblarze pokonali Sokoła w Kościerzynie 31:30

2016-03-19 19:25:31(ost. akt: 2016-03-20 15:24:20)

Meble Wójcik w sobotnim spotkaniu 20. kolejki I ligi piłkarzy ręcznych pokonali Sokoła 31:30 (15:15). Losy wygranej decydowały się do ostatnich minut pojedynku.

Elblążanie pojechali do Kościerzyny po komplet punktów i swój cel zrealizowali. Odnieśli szesnaste zwycięstwo w tym sezonie, ale wygrana im nie przyszła łatwo. Spotkania tych drużyn już od kilku sezonów zawsze są zacięte, nikt nikomu nie odpuszcza. Nie inaczej było w sobotę. Już początek spotkania pokazał, że „Meblarzy” czeka trudna przeprawa. W 5. min przegrywali 2:3, a za chwilę po czterech bramkach straconych z rzędu zrobiło się 2:7. Tak wysokie prowadzenie Sokoła odmieniło elblążan, którzy ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków.

W 17. min, po golach Michała Tórza 2, Jakuba Malczewskiego, Kamila Netza oraz Piotra Adamczaka, przegrywali już tylko jedną bramką 7:8. Na minutę przed przerwą. po golu Adamczaka Meble Wójcik po raz pierwszy w tym spotkaniu prowadziło (15:14).

Po przerwie wynik meczu był przez cały czas sprawą otwartą, a prowadzenie zmieniało się raz w jedną, raz w drugą stronę. Na kwadrans przed końcem „Meblarze” wygrywali 24:23, a trzy minuty później prowadzili 27:24. Wystarczyła jednak chwila przestoju, żeby na pięć minut przed końcem na tablicy wyników pojawił się kolejny remis (27:27). Im było bliżej końca, tym większa była dramaturgia. W 57. min, po golach Jakuba Olszewskiego oraz Tórza, elblążanie wyszli na prowadzenie 29:27. Za chwilę Tórz, a także Adamczak zostali odesłani przez sędziów na ławkę kar. Wykorzystali to gospodarze i doprowadzili do remisu 30:30. Zwycięską bramkę zdobył Marcin Szopa, który trafił na 30 sekund przed końcem pojedynku.

Już w najbliższy piątek w hali Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej dojdzie do pojedynku na szczycie, w którym Meble Wójcik zagrają z Wybrzeżem Gdańsk (godz. 18).

Pozostałe wyniki: Wybrzeże Gdańsk — Spójnia Gdynia 29:19 (14:7), Pomezania Malbork — MKS Poznań 2323 (11:10, ŚKPR Świdnica — Wolsztyniak Wolsztyn 21:22 (10:12), Mueller MKS Grudziądz — SMS Gdańsk 23:35 (10:16), MKS Kalisz — Astromal Leszno 30:34 (16:15), Orlen Wisła II Płock — Warmia Traveland Olsztyn.