Poniedziałek, 6 kwietnia 2020. Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza

Miasto szuka firmy, która przygotuje projekt wiaduktu na Zatorzu

2016-03-21 14:55:34 (ost. akt: 2016-03-21 15:14:33)
Przejazd kolejowy na Zatorzu

Przejazd kolejowy na Zatorzu

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Urząd Miejski w Elblągu ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę wiaduktu na Zatorzu oraz dróg dojazdowych.

Firma, która wygra właśnie ogłoszony przez miasto przetarg, będzie musiała przygotować dokumentację projektową dla budowy wiaduktu nad linią kolejową w ciągu ul. Lotniczej i Skrzydlatej. Miasto chce także, żeby zajęło się opracowaniem dokumentacji budowy dróg dojazdowych do wiaduktu i dostosowaniem istniejących elementów sieci drogowej.

Jak połączyć Zatorze z centrum miasta? Z tym dylematem władze Elbląga zmagały się przez lata. Forsowanym rozwiązaniem był wiadukt w ciągu ul. Lotniczej bądź Dojazdowej. Pojawił się jeszcze jeden pomysł: tunel pod torami kolejowymi. 
Głos zabrali eksperci z gdańskiej firmy, którzy uznali, że lepszym rozwiązaniem jest budowa wiaduktu. To rozwiązanie tańsze i nie wymaga zamykania linii kolejowej na czas inwestycji.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłaby się rozpocząć budowa wiaduktu. Szacuje się, że koszt inwestycji wyniesie około 26 milionów złotych.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB