Wybierz się na spacer szlakiem historii elbląskich teatrów

2016-03-28 12:47:32(ost. akt: 2016-03-29 14:13:47)
Sezon teatralny 1930/1931. Elbląscy aktorzy Hans Döbblin (na pierwszym planie) i Kurt von Rudow w spektaklu “Rzeczy, które nazywa się miłością”

Sezon teatralny 1930/1931. Elbląscy aktorzy Hans Döbblin (na pierwszym planie) i Kurt von Rudow w spektaklu “Rzeczy, które nazywa się miłością”

Autor zdjęcia: Fot. arch. Lecha Słodownika

3 kwietnia, w samo południe, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego zaprasza na elbląski „Spacerownik Teatralny”, który odbędzie się w ramach ogólnopolskiej akcji #DotknijTeatru (oprócz Elbląga podobne spacery odbędą się w Warszawie (dwa), Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi i Gdańsku).
Możecie spędzić twórczo czas i spójrzcie na miasto od strony, której nie znacie.
Trasa elbląskiego Spacerownika pt. „Istniejące i nieistniejące miejsca teatralne” poprowadzi uczestników spaceru śladami historycznych miejsc. Teatralna przechadzka rozpocznie się pod budynkiem Muzeum Archeologiczno-Historycznego o godzinie 12.

Autorem spaceru i jego prowadzącym jest Paweł Płoski - elblążanin, badacz teatru, kierownik działu literackiego Teatru Narodowego. W trakcie spaceru opowie o nieistniejących już miejscach odgrywających dużą rolę w budowaniu teatralnej historii miasta, jak Dwór Artusa – miejsce pierwszego zawodowego przedstawienia teatralnego w Elblągu – Nowy Teatr na Nowym Mieście, Teatr Elbląski mieszczący się przy ulicy Rycerskiej, Teatr Miejski przy Teatralnej 9. Orientacyjny czas spaceru to około 1,5 - 2 h.

Spacerowe scenariusze wszystkich „Spacerowników Teatralnych” znajdują się na stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców.


Źródło: Dziennik Elbląski