Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W Elblągu będą dyskutowali o przekopie Mierzei Wiślanej

2016-03-30 10:45:37 (ost. akt: 2016-03-30 10:55:52)

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Debata obywatelska oraz konferencja z udziałem ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka — te dwa wydarzenia poświęcone budowie kanału żeglugowego na Mierzei Wiślanej odbędą się na początku kwietnia w Elblągu.

Na debatę obywatelską poświęconą budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną zaprasza Partia Razem. Debata odbędzie się w najbliższą sobotę (2.04) w siedzibie Stowarzyszenia Elbląg-Europa przy ul. Warszawskiej 55 o godz. 13.
— Budowa kanału w poprzek Mierzei Wiślanej, to temat, który dzieli bez względu na sympatie polityczne. Kontrowersji nie uniknęliśmy i w Partii Razem. Podczas kampanii wyborczej Rada Krajowa partii przyjęła wprawdzie obszerny dokument na rzecz zrównoważonego transportu, w którym w dwóch zdaniach opowiedzieliśmy się za przekopem. Temat jest jednak na tyle poważny, aktualny a przede wszystkim istotny dla społeczności naszego regionu, że zdecydowaliśmy kontynuować dyskusję na ten temat. Dlatego dziś zapraszamy na debatę poświęconą kwestii kanału przez Mierzeję Wiślaną - warto go budować czy nie? Jakie przyniesie korzyści i jakie straty? — informują organizatorzy.

Kolejnym wydarzeniem poświęconym budowie kanału będzie konferencja, która odbędzie się w Elblągu 7 kwietnia pn. „Budowa Kanału Żeglugowego Nowy Świat przez Mierzeję Wiślaną”. Patronat nad tym wydarzeniem objął minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk. Konferencja odbędzie się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy al. Grunwaldzkiej 137 w Elblągu. Początek o godz. 11.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB