Start przegrał w Lublinie i żegna się z Pucharem Polski

2016-03-30 19:19:56(ost. akt: 2016-03-30 20:23:21)

Jednobramkowa zaliczka z pierwszego meczu nie wystarczyła. Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały dzisiaj z MKS Selgros Lublin 24:27 (13:15) w rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski i to rywalki cieszą się z awansu do Final Four.

Nikogo nie trzeba długo przekonywać, że piłkarki ręczne Startu Elbląg w 1/4 finału Pucharu Polski trafiły na bardzo mocnego rywala. MKS Selgros Lublin to aktualny mistrz Polski, który także w tym sezonie jest jednym z faworytów w walce o złoty medal. Jednak piłkarki ręczne z Elbląga, prowadzone przez Andrzeja Niewrzawę, w tym sezonie wielokrotnie już udowodniły, że nie mają żadnych kompleksów i potrafią z powodzeniem walczyć z najmocniejszymi. Tak też było tydzień temu, kiedy we własnej hali wygrały pierwsze spotkanie z MKS Lublin 31:30 w 1/4 finału Pucharu Polski. Przed rewanżem nikt nie miał jednak wątpliwości, że czeka je w lubelskiej hali Globus bardzo ciężkie 60 minut. I długo toczyły zaciętą walkę. Więcej, w pierwszej połowie prowadziły już nawet czterema bramkami (9:5 w 17 min), jednak zbyt szybko roztrwoniły taką przewagę. Efekt był taki, że do szatni schodziły przegrywając 13:15. To jednak nie był koniec emocji, bo początek drugiej połowy to ponownie skuteczniejsza gra drużyny z Elbląga. Dwie bramki zdobyła Ewa Andrzejewska, a po jednej dorzuciły Sylwia Lisewska i Aleksandra Jędrzejczyk i Start prowadził 17:16. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, kiedy to MKS zapewnił sobie zwycięstwo w odpowiednich rozmiarach (27:24). W sumie w dwumeczu okazał się lepszy o dwie bramki, a w piłce ręcznej to niewiele.

— Odpadnięcie z Pucharu Polski jest dla nas przykrym doświadczeniem. Teraz przyjdzie czas na spokojną analizę, po to, żeby „pchnąć” naszą grę do przodu, żeby był postęp — mówi trener elblążanek Andrzej Niewrzawa. — Mimo wszystko wydaje mi się, że przegraliśmy tę rywalizację podczas pierwszego meczu w Elblągu, gdzie mieliśmy swoje szanse na odniesienie wyższego zwycięstwa, ale ich nie wykorzystaliśmy.

Do Final Four, oprócz MKS Lublin, awansowały także: Pogoń Szczecin, Zagłębie Lubin i Vistal Gdynia.

Przed Startem teraz równie duże wyzwanie, bo rozpoczyna rywalizację z hiszpańskim Rocasa Gran Canaria w 1/4 finału Challenge Cup. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę w Elblągu (hala Centrum Sportowo-Biznesowego przy Al. Grunwaldzkiej 135, początek o godz. 18).