Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Spotkanie z historią. Opowieść o Żołnierzach Wyklętych

2016-03-31 10:56:00 (ost. akt: 2016-03-31 11:35:14)
W spotkaniu weźmie udział grupa rekonstrukcyjna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim

W spotkaniu weźmie udział grupa rekonstrukcyjna z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Biblioteka Elbląska zaprasza na poetycko - muzyczne spotkanie, podczas którego zostaną przypomniane sylwetki Żołnierzy Wyklętych.

Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida oraz Fundacja na Rzecz Warmii i Mazur zapraszają w środę 6 kwietnia o godz.18.00 do Sali „U św. Ducha” na spotkanie z Żywą Historią - poetycko-muzyczną opowieść o Żołnierzach Wyklętych. Wstęp wolny.

Uczestnikami spotkania będą: Joanna Dębska (śpiew), Dominik Bloch (recytacja), Grupa Rekonstrukcji Historycznej Narodowych Sił Zbrojnych przy Stowarzyszeniu Historyczno-Poszukiwawczym Denar z Elbląga (młodzież z MOW w Kamionku Wielkim), Tomasz Gliniecki i Jan Brzozecki (prowadzenie spotkania).

Spotkanie odbędzie się przy wsparciu: Oddziałowego Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów IPN w Gdańsku i Stowarzyszenia Historyczno-Poszukiwawczego Denar z Elbląga

— Jesteśmy tegorocznymi maturzystami, uczymy się w ILO w Elblągu. Oboje interesujemy się historią, sztuką, muzyką, literaturą. Są to nasze ostatnie miesiące nauki w liceum i niedługo wyjedziemy na studia. Z tego powodu zdecydowaliśmy się zaprezentować nasze umiejętności, a przede wszystkim miłość do Ojczyzny. Połączyliśmy aranżacje piosenek z projektu "Panny Wyklęte", własne piosenki patriotyczne oraz poezję. 1 marca obchodzimy dzień Żołnierzy Wyklętych, z tego powodu będziemy mówić przede wszystkim o nich. Przypomnimy postacie takie jak Danuta Siedzikówna, ps. "Inka", Witold Pilecki czy "Wojtek", niedźwiedź brunatny, którego przygarnęli polscy żołnierze w drodze do Monte Cassino. Chcemy pokazać, że my, młodzi pamiętamy o tych, którzy oddali za nas życie, o tych, którzy walczyli za nasz kraj — mówią Joanna Dębska i Dominik Bloch.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB