Złoty medal Radosława Kawczaka na mistrzostwach Polski juniorów

2016-04-04 13:59:42(ost. akt: 2016-04-04 14:04:28)

Autor zdjęcia: Tygrys Elbląg

Radosław Kawczak, pięściarz elbląskiego Tygrysa, wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów na rok 2016 w wadze królewskiej – superciężkiej ( +91kg). Turniej mistrzowski odbył się w Krakowie (29 marca - 3 kwietnia).
W dniach 29 marca do 3 kwietnia w Krakowie odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Boksie. W zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika w 10 kategoriach wagowych uczestniczyło 139 zawodników z 77 klubów sportowych reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Klub Sportów Walki „Tygrys” Elbląg reprezentowało 2 zawodników: w wadze 49 kg Sebastian Tarka ostatecznie zajmując 7 miejsce. W walce o medal przegrał z aktualnym Wicemistrzem tej kategorii wagowej Mateuszem Janduła z Gwardii Wrocław.

W wadze królewskiej – superciężkiej ( +91kg) Radosław Kawczak wywalczył tytuł Mistrza Polski Juniorów na rok 2016 w finale pokonując jednogłośnie na punkty Grzegorza Basta z PTB Tiger Tarnów. W drodze do finału Radek wygrał przez TKO w III rundzie z Łukaszem Ławryszem Korona Wałcz, po czym jednogłośnie na punkty z Oskarem Wierzejskim Red Fighters Jelenia Góra.

W klasyfikacji klubowej KSW Tygrys Elbląg zajął wysokie 8 miejsce.