Olimpia Elbląg przegrała z Huraganem w Morągu 1:3

2016-04-09 17:57:38(ost. akt: 2016-04-10 10:15:32)
Olimpia przegrała drugi mecz w tym sezonie

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

W meczu na szczycie III ligi lider Olimpia Elbląg przegrała w sobotę z Huraganem Morąg 1:3 (1:0). Przy stanie 1:2 Łukasz Pietroń nie wykorzystał rzutu karnego dla żółto-biało-niebieskich.
Olimpia w Morągu od 40. minuty grała w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartką został ukarany Paweł Kowalczyk za faul taktyczny. Chwilę wcześniej Paweł Piceluk strzelił pierwszą, i jak się później okazało jedyną, bramkę dla lidera z Elbląga.

Huragan decydujący cios zadał na początku drugiej połowy, kiedy w ciągu trzech minut strzelił dwie bramki i wyszedł na prowadzenie 2:1. Chociaż Olimpia grała w osłabieniu, to miała szansę na wyrównanie. W 83. min sędzia podyktował rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką przez jednego z obrońców. Strzał Łukasza Pietronia z 11 metrów obronił bramkarz Huraganu.

W doliczonym czasie gry trzecią bramkę dla gospodarzy zdobył Mateusz Szmydt, który wykorzystał błąd obrońcy, i ustalił wynik spotkania.