Concordia Elbląg przegrała z Sokołem Ostróda 0:2 [zdjęcia]

2016-04-10 15:17:14(ost. akt: 2016-04-11 08:11:58)
Sokół po raz drugi w tym sezonie wygrał z Concordią

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarze Concordii Elbląg przegrali w niedzielę na własnym stadionie z Sokołem Ostróda 0:2. Obie bramki goście zdobyli w drugiej połowie spotkania.
Sokół odniósł w Elblągu zasłużone zwycięstwo. Od początku spotkania piłkarze z Ostródy przeważali, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i to oni byli stroną atakującą. W Concordii brakowało pomysłu na grę, rzadko stwarzała zagrożenie pod bramką gości. Pierwszy strzał w światło bramki gospodarze oddali dopiero w 29. min Jean Claude Essomba, ale na miejscu był Przemysław Matłoka. Tuż przed przerwą bramkarza gości próbował jeszcze zaskoczyć Karol Styś, ale również bez efektu w postaci gola.

Obie bramki padły w drugiej połowie niedzielnego meczu. Blisko otwarcia wyniku był już w 52. min Łukasz Gwiazda. Po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił Jakub Szymanowski. Zaledwie dziewięć minut później Sokół objął prowadzenie. Kamil Smyt wykorzystał gapiostwo elbląskich obrońców i z pola karnego posłał piłkę do siatki. Wynik spotkania ustalił Piotr Piceluk w 79. min, który pojawił się na boisku minutę wcześniej.
Concordia Elbląg — Sokół Ostróda 0:2 (0:0)
0:1 — Smyt (61), 0:2 — Piceluk (79)
Concordia: Wichman — Kiełtyka, Lubiejewski, Niburski, Lewandowski, Powszuk (70 Tomczuk), Szymanowski, Burzyński, Styś (78 Miecznik), Essomba (87 Wojciechowski), Strach
Sokół: Matłoka — Kowalski, Burchart (65 Nowiński), Naczas, Wojciechowski, Kuśnierz, Gwiazda, Smyt (86 Goździejewski), Sierzputowski, Jankowski (62 Korzeniewski), Słowicki (78 Piceluk)