Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Wielki koncert dla pogorzelców z Pólka

2016-04-15 14:54:44 (ost. akt: 2016-04-15 15:07:07)
Dla pogorzelców zagra zespół Mejk

Dla pogorzelców zagra zespół Mejk

Autor zdjęcia: arch. zespołu Mejk

W niedzielę (17.04) warto wybrać się do Pasłęka. W tamtejszym ośrodku kultury odbędą się koncert i aukcja na rzecz pogorzelców z Pólka, którym 31 marca tego roku pożar strawił cały dorobek życia.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w sali widowiskowo-kinowej ośrodka kultury. Wejściówki - cegiełki w cenie 20 złotych są do nabycia w sekretariacie ośrodka. Będzie je można również kupić przed koncertem. Dla pogorzelców z Pólka zagrają: Pasłęczanie, Zespół Wokalny POK, Sztama oraz Mejk. Dochód z imprezy zostanie przekazany sześciu rodzinom, których dobytek 31 marca strawił pożar. Czytaj o tym: Uciekali z płonącego domu po linie z prześcieradła

— Odbędzie się także aukcja obrazów, które powstały na organizowanym przez nas co roku plenerze plastycznym oraz grafik wykonanych przez dzieci na zajęciach w domu kultury. Na licytację wystawimy też pięć miesięcznych karnetów na zajęcia z jogi, aerobiku i zumby w Pasłęckim Ośrodku Kultury — mówi Izabela Wiśniewska, dyrektor POK.


W niedzielę dla pogorzelców zagra zespół Mejk, którego wokalistką i liderką jest Elwira Mejk. Sama pisze teksty, w których stara się zawrzeć odczucia i emocje towarzyszące codziennemu życiu. Jej sceniczny partner Mariusz Brodzik ma w swoim dorobku artystycznym wiele kompozycji i utworów, tworzy, śpiewa oraz akompaniuje.

Pasłęczanie to zespół folklorystyczny, który działa w Pasłęckim Ośrodku Kultury od 1982 roku. Ma bardzo bogaty dorobek artystyczny. Zagrał kilkaset koncertów podczas przeróżnych okazji, od świąt państwowych, festynów, dożynek, jubileuszy po koncerty w przedszkolach. Uczestniczył w przeglądach regionalnych, wojewódzkich i ogólnopolskich. Zdobywał na nich liczne nagrody i wyróżnienia. Występował w Niemczech i w Rosji, a także grał, śpiewał i tańczył gościom z Białorusi.

Kapela Sztama powstała w 1992 roku. Od 2007 r. występuje pod egidą Pasłęckiego Ośrodka Kultury. Od wielu lat kapela uczestniczy w różnych uroczystościach na terenie Pasłęka, ale także bierze udział w festiwalach, imprezach masowych, przeglądach regionalnych i ogólnopolskich. Wykonuje przede wszystkim utwory własnej kompozycji i według własnych opracowań muzycznych. Występowała m.in. na Ogólnopolskim Przeglądzie Kapel w Piotrkowie Trybunalskim, na Targach Rolniczych w Olsztynie oraz w Parczewie koło Lublina i Iławie.

Program niedzielnego koncertu: godz. 17.10 koncert zespołu Pasłęczanie, godz.17.40 aukcja, godz. 18.00 Zespół Wokalny POK, godz.18.30 Kapela Sztama, godz. 19.00 koncert Mejk.
daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB