Niedziela, 8 grudnia 2019. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Gimnazjaliści, nadchodzi czas decyzji. Wybierzcie mądrze!

2016-04-15 15:35:01 (ost. akt: 2016-04-15 15:50:02) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: arch. Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym gimnazjaliści będą podejmować jedną z najważniejszych decyzji w życiu – wybór kierunku dalszej edukacji.

Od lat niezmienną popularnością cieszą się licea ogólnokształcące, jednak biorąc pod uwagę obecna sytuację na rynku i wysoki poziom bezrobocia w regionie, warto rozważyć naukę, która w niedalekiej przyszłości przyniesie wymierne korzyści. Propozycję dla wszystkich tych, którzy chcą mieć „fach w ręku” przygotowała marka Meble Wójcik we współpracy z Zespołem Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu.

Jeden z największych pracodawców w regionie i jedna z największych firm meblarskich w Polsce zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z akcji „Stolarz - zawód z przyszłością”.

Dlaczego stolarz meblowy? W dzisiejszych czasach, w których bezrobocie w naszym regionie wciąż jest wysokie, a kierunki humanistyczne nie zapewniają już zatrudnienia, warto wybrać taką drogę kształcenia, która zapewni dobre zarobki i stałą pracę od razu po ukończeniu szkoły. Dziś na rynku pracy liczą się przede wszystkim ci, którzy posiadają konkretne umiejętności. Osoby, które mają „fach w ręku” nie mają problemu ze znalezieniem zajęcia, mogą przebierać w ofertach i tym samym więcej zarabiać. Co ciekawe, w naszym regionie, który jest zagłębiem meblarskim, wciąż brakuje wykwalifikowanych rąk do pracy, a zakłady produkcyjne poszukują osób, których nie trzeba kształcić od podstaw. Dlatego właśnie nauka zawodowa okazuje się być przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

"Stolarz- zawód z przyszłością"
Gimnazjalisto, dobrze płatna i satysfakcjonująca praca, wbrew pozorom, nie jest odległą przyszłością. Dlatego tak ważny jest świadomy wybór dalszej drogi. Osoba, która skorzysta z oferty „Stolarz – zawód z przyszłością” i zdecyduje się na naukę w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu, będzie mogła wybrać dwie drogi kształcenia: Zasadniczą Szkołę Zawodową, którą ukończy po 3 latach nauki z wyuczonym zawodem Stolarz lub naukę w Technikum w klasie patronackiej marki Meble Wójcik. Wtedy zakończy szkołę maturą i otrzyma tytuł Technika Technologii Drewna. Wszyscy uczniowie ZSZ i Technikum odbywają praktyki zawodowe pod okiem specjalistów w najnowocześniejszych fabrykach meblowych należących do Grupy Meble Wójcik, inicjatora akcji. Osoby kończące naukę w zakładach marki nie mają żadnych problemów ze znalezieniem pracy. Nie do przecenienia jest również to, że uczniowie, którzy ukończą tę szkołę mają na swoim koncie, w zależności od wyboru szkoły, 3 lub 5 lat stażu pracy.


Czy szkoła zawodowa oznacza koniec dalszej edukacji?
Wiele osób uważa, że szkoła zawodowa zamyka drogę do dalszej edukacji. To zwykły mit. Młody człowiek, który posiada wykształcenie zawodowe ma do wyboru wiele ścieżek. Może uzupełnić wykształcenie średnie i wybrać liceum ogólnokształcące dla dorosłych, które da mu maturę i wstęp na studia. A także skorzystać z oferty Technikum wchodzącego w skład ZSIŚiU, w którym w tym roku rusza klasa patronacka marki Meble Wójcik. Ukończenie jej daje tytuł Technika Technologii Drewna i możliwość kształcenia się na uczelni wyższej. Dzięki staraniom m.in. marki Meble Wójcik Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie uruchomił po raz pierwszy kierunek Technologia Drewna, który rusza w październiku tego roku.

Meble Wójcik jeden z największych w Polsce producentów mebli skrzyniowych w tym roku obchodzi 30lecie istnienia. Dzięki sile rodziny, inwestycjom w nowoczesny park maszynowy oraz oddaniu i wytężonemu wysiłkowi pracowników, Grupa Meble Wójcik wyrosła na jedno z najnowocześniejszych przedsiębiorstw w regionie warmińsko-mazurskim. W jej skład wchodzą trzy nowoczesne fabryki, które obecnie zatrudniają prawie 1200 osób. Elbląska firma osiągnęła sukces, którego potwierdzeniem są liczne nagrody branżowe i wyróżnienia, zaufanie klientów, a także fakt, że  meble marki sprzedawane są w ponad 20-stu krajach na całym świecie i ponad 250 salonach w całej Polsce.

Źródło: Dziennik Elbląski