środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Twarzą w twarz z Hiszpanią

2016-04-19 10:15:53 (ost. akt: 2016-04-19 10:18:19)

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

W hiszpańskiej atmosferze odbędzie się najbliższe spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz”. Jego uczestnicy będą mogli posłuchać opowieści doświadczonego podróżnika i wolontariusza Marcina Rydygiera oraz lektora hiszpańskiego Juana Corteza z Meksyku.

Gośćmi będą uczestnik programu Erasmus Marcin Rydygier oraz lektor hiszpańskiego Juan Cortez z Meksyku.

To stamtąd Kolumb czterokrotnie wypływał na podbój Ameryki, tam produkuje się prawdziwą Sherry i to tam właśnie byk wyrósł do rangi symbolu Hiszpanii. Na zdjęciach będzie można zobaczyć, jak wyglądają białe miasta Andaluzji i plaże, gdzie kręcono sceny z Jamesa Bonda. Będzie się można również dowiedzieć, czym jest las ferias andaluzas, jak obchodzi się Wielki Tydzień oraz jak wygląda najlepszy karnawał w całej Hiszpanii.

— A po pokazie zapraszamy na lekcje hiszpańskiego z rodowitym Meksykaninem Juanem Ramos Cortezem, który przyjechał do nas z miasta Queretaro niedaleko Mexico City — opowiada Aleksandra Bednarczuk. - Juan tak bardzo pokochał Polskę, że postanowił osiedlić się tu i nauczać swojego ojczystego języka.

Juan pokaże, że nauka drugiego najpopularniejszego na świecie języka może być prosta, przyjemna i zabawna. A jeśli ktoś załapie hiszpańskiego bakcyla, to będzie mógł skorzystać z przedwakacyjnego kursu języka hiszpańskiego. Każdy uczestnik prezentacji otrzyma dwie lekcje gratis.

Prowadzącą majowe spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” będzie Anna Kozakiewicz, założycielka jednej ze szkół językowych w Elblągu. Spotkanie z cyklu „Twarzą w twarz” odbędzie się w poniedziałek, 9 maja o godz. 9.00 w Sali Kameralnej Kina Światowid. Wstęp wolny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB