Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Zasłużeni dla elbląskiego sportu. Benefis z okazji 85. urodzin [zdjęcia]

2016-04-23 09:48:39 (ost. akt: 2016-04-23 10:01:28)
Od lewej: Zygmunt Prokop, Helena Pilejczyk i Eugeniusz Olszewski

Od lewej: Zygmunt Prokop, Helena Pilejczyk i Eugeniusz Olszewski

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Co łączy Helenę Pilejczyk, Zygmunta Prokopa i Eugeniusza Olszewskiego. Zrobili wiele dobrego dla elbląskiego sportu, a w tym roku cała trójka świętuje 85. urodziny. Z tej okazji w piątek odbył się ich benefis w Hotelu Arbiter w Elblągu.


Heleny Pilejczyk nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Przed laty znakomita łyżwiarka szybka, której wspaniała kariera sportowa rozpoczęła się właśnie w Elblągu. To tutaj odkryto jej talent do ścigania się na torze lodowym. Całe dorosłe życie związała z tym miastem. W 1960 r. zdobyła na igrzyskach olimpijskich brązowy medal w wyścigu na 1500 metrów. Niedawno, bo 1 kwietnia świętowała 85. urodziny.

Zygmunt Prokop i Eugeniusz Olszewski to także osoby zasłużone dla elbląskiego sportu. Ten pierwszy związany był z łyżwiarstwem szybkim: działacz, sędzia. Pan Eugeniusz działał na rzecz siatkówki.

Cała trójka dzisiaj należy do Elbląskiego Klubu Sportowego Nestora, który zrzesza byłych sportowców, trenerów i działaczy. To właśnie koledzy z klubu przygotowali dla nich benefis, który odbył się w piątek w Hotelu Arbiter. Wśród gości byli m.in. parlamentarzyści: poseł Elżbieta Gelert i senator Jerzy Wcisła. Były gratulacje, życzenia, bo cała trójka w tym roku obchodzi 85. urodziny i oczywiście przepyszny tort.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB