Ale emocje... Start jednak przegrał z MKS w Lublinie

2016-04-23 19:05:02(ost. akt: 2016-04-23 19:43:21)

Walczyły do końca, ale jednak lepsze okazały się aktualne mistrzynie Polski. Piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w sobotę na wyjeździe z MKS Lublin 25:26 (13:17). W półfinale mistrzostw Polski w rywalizacji do trzech zwycięstw MKS prowadzi 1:0. Kolejny mecz w niedzielę, także w Lublinie, o godz. 17.30. Transmisja w Polsat Sport.
Piłkarki ręczne Startu Elbląg w sobotę rozpoczęły rywalizację z MKS Selgrosem Lublin w półfinale mistrzostw Polski. Do wielkiego finału awansuje drużyna, która jako pierwsza wygra trzy mecze. Pierwsze spotkanie zostało rozegrane w sobotę w Lublinie. Start w drugiej połowie pokazał, że w półfinale mistrzostw Polski jest w stanie powalczyć z aktualnym mistrzem Polski. Po pierwszych 30 minutach przegrywał 13:17, ale w drugiej części spotkania poderwał się do walki i był blisko sprawienia niespodzianki.

W 52. min prowadził 23:22 po świetnym rzucie Sylwii Lisewskiej z drugiej linii. W 56. min był remis 24:24, ale sędziowie odesłali na ławkę kar Sylwię Matuszczyk. Start w osłabieniu stracił dwie bramki, ale obie z rzutów karnych wykonywanych przez Martę Gęgę. Na 1,5 minut przed końcem przegrywał 24:26, ale walczyły do końca. Lisewska trafiła z karnego, a szansę na doprowadzenie do remisu i dogrywki miała Aleksandra Jędrzejczyk. Jej rzut obroniła bramkarka MKS.