Start przegrał po raz drugi w Lublinie. W niedzielę aż 11 bramkami

2016-04-24 19:07:31(ost. akt: 2016-04-24 20:19:24)

W drugim meczu półfinału mistrzostw Polski piłkarki ręczne Startu Elbląg przegrały w niedzielę, po fatalnej pierwszej połowie, z MKS Lublin 25:36 (11:21).
Losy niedzielnego meczu rozstrzygnęły się bardzo szybko, praktycznie już w pierwszej połowie. Start rozegrał w tym czasie jedne z najsłabszych zawodów w tym sezonie. Nie potrafił zatrzymać rozpędzonych gospodyń, które w 26. min po trafieniu Alesji Migdaliowej prowadziły 19:9. Trener Andrzej Niewrzawa próbował ratować sytuację, dwukrotnie wziął w pierwszej połowie czas, ale nie przyniosło to przełomu w grze jego drużyny.

Mistrzynie Polski także po przerwie nie miały litości dla Startu. W 42. min prowadziły już 29:14 dla nich i dopiero wtedy zwolniły tempo. Drugie zwycięstwo miały jednak już w kieszeni.

Teraz rywalizacja, która toczy się do trzech zwycięstw, przenosi się do Elbląga. Mecz numer trzy zostanie rozegrany w sobotę, a ewentualny czwarty w niedzielę. Odwrócić losy rywalizacji będzie elbląskim szczypiornistkom niezwykle trudno.
AKT

Pozostałe wyniki,
mecze o miejsca 1-4:
Pogoń Szczecin — Vistal Gdynia 23:20 (12:11), 27:28 (13:13), stan rywalizacji 1-1
o miejsca 5-8:
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk — Zagłębie Lubin 28:23 (15:11), Piotrcovia Piotrków Trybunalski — Energa AZS Koszalin 25:33 (13:16)
o miejsca 9-12:
KPR Jelenia Góra — Olimpia-Beskid Nowy Sącz 30:35 (8:16), UKS PCM Kościerzyna — Ruch Chorzów 36:16 (15:8). Arkadiusz Kolpert
O MIEJSCA 9-12
9. Olimpia 21 671:688
10. Ruch 12 594:703
11. Jelenia G. 8 637:765
12. Kościerzyna 8 587:739