Igor Walczak szachowym mistrzem do lat 7

2016-04-25 15:52:03(ost. akt: 2016-04-25 15:57:29)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Igor Walczak, uczeń Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu, został mistrzem województwa warmińsko-mazurskiego w szachach do lat 7. Tytuł zdobył podczas sobotnich (23 kwietnia) zawodów w Działdowie.
W Działdowie 23 kwietnia rozegrane zostały MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO W SZACHACH dzieci do lat 7.
MISTRZEM WOJEWÓDZTWA NA ROK 2016 został: IGOR WALCZAK Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.
Organizatorem turnieju była: Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie oraz Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy.
W turnieju wzięło udział 43 młodych szachistów z takich miejscowości jak: Olsztyn Giżycko, Ostróda, Kętrzyn, Działdowo w roczniku 2009 i młodsi. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund , tempo gry na zawodnika 15 minut w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki, których sponsorami byli: Urząd Miasta Działdowo oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie.