Truso Elbląg w 1/4 finału MP juniorów młodszych

2016-04-26 09:53:37(ost. akt: 2016-04-26 10:05:59)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Młodzi piłkarze ręczni Truso Elbląg wywalczyli w Puławach awans do 1/4 finału mistrzostw Polski juniorów młodszych.
Turniej 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów młodszych z udziałem Truso Elbląg odbył się w Puławach. Młodzi piłkarze ręczni z Elbląga wygrali oba spotkania i awansowali z pierwszego miejsca do dalszych gier.

Truso Elbląg — Vive Tauron Kielce 26:21 (13:10)
Truso: Zakolski Sebastian, Budzich Piotr-3, Cierzan Michał, Czapla Paweł-3, Pawelec Damian- 8 Kurowski Szymon, Urbański Wiktor, Grenda Leszek- 1, Ostałowski Filip, Karczewski Kamil- 2, Ławrynowicz Bartłomiej-5, Stępień Rafał -4, Wielgosz Krzysztof, Dąbrowski Jakub, Budek Maciej, Szaro Konrad

Mecz na początku dość nerwowy. Piłkarze ręczni Truso, choć nieznacznie prowadzili, nie prezentowali pełni swych możliwości. Brakowało spokoju, a co za tym idzie precyzji. Ale z czasem podopieczni trenera Grzegorz Czapli zyskiwali przewagę i wygrali dość pewnie. Zwycięstwo nad Kielcami ma swoją wymowę i jest doskonałym wejściem w turniej. Są dwa punkty i elblążanie powinni poczuć się pewniej.

SPR Nowe Piekuty — Truso Elbląg 25:44 (11:19)
Wysokie zwycięstwo niewielkim nakładem sił . Tego należało się spodziewać.

KS Azoty Puławy — Truso Elbląg 29:35 (13:16)
Elblążanie postawili kropkę nad "i" udowadniając, że są przygotowani w tym sezonie na grę nawet o finał.
Tytuł najlepszego zawodnika całego turnieju otrzymał Rafał Stępień z MKS „Truso” Elbląg.

Pozostałe wyniki: Azoty Puławy — SPR Nowe Piekuty 47:17 (21:5), Azoty Puławy — KS Vive Tauron Kielce 23:36 (11:13), Vive Tauron Kielce — SPR Nowe Piekuty 46:24 (25:13).