Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Klasy mundurowe na wycieczce szkoleniowej

2016-04-27 19:18:18 (ost. akt: 2016-04-27 19:23:47)

Autor zdjęcia: ZSTI w Elblągu

Tradycją ZSTI stały się już wycieczki szkoleniowe, których uczestnikami są uczniowie klas mundurowych. W sobotę 23 kwietnia o godzinie 6, spod naszej placówki, wyruszyła do Orzysza – Bemowa Piskiego młodzież klas proobronnych i pożarniczych z opiekunami.Tegoroczne „manewry” potrwają do 29 kwietnia i będą obfitowały w szereg atrakcyjnych zajęć. Podopieczni wezmą udział w grach zespołowych np. Painball, ćwiczeniach na „Śnieżniku”. Nieodłącznymi elementami będą również zajęcia z zakresu składania karabinka KBKAKMS, strzelanie z wiatrówki, rzutu granatem GRYZ na celność i odległość oraz udzielanie pierwszej pomocy.
Koszarowe życie zostanie wzbogacone o naukę piosenek i pieśni żołnierskich oraz musztry paradnej.
Kondycję fizyczną uczestników poprawią liczne marsze, codzienna zaprawa poranna, gry zespołowe i siłownia.
Bardzo przydatne będą również zajęcia z topografii, pokonywania terenu różnymi sposobami z zachowaniem szyku bojowego oraz zajmowania stanowiska ogniowego i maskowania.
Na uwagę zasługują również wycieczki fakultatywne związane z poznaniem osobliwości regionu: zwiedzanie bunkrów w Gierłożu, Świętej Lipki, zamku w Reszlu, Giżycka i Twierdzy Boyen a także Sali Tradycji w Bemowie.
W ramach lekcji będą prowadzone zajęcia z matematyki, chemii, informatyki, biologii i historii.
Liczne, różnorodne ćwiczenia i zajęcia wpłyną pozytywnie na rozwój duchowy i fizyczny młodzieży oraz poszerzą wiedzę z zakresu historii naszego kraju. Praca w grupach posłuży integracji, budowaniu wzajemnych relacji uczestników i zacieśni więzi społeczności szkolnej.
ZST-I

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ja #1984251 | 37.47.*.* 29 kwi 2016 13:52

    Dlaczego uczniowie tej klasy mają koszarówki z napisem "STRAŻ"? Pytam bez zawiści - jestem zwyczajnie ciekawy i chciałbym poznać powód oraz podstawę, na mocy której mogą się tak ubierać. Pozdrawiam.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz