Meble Wójcik wygrały 29:21 z MKS w Poznaniu. Już tylko punkt straty do lidera!

2016-05-01 10:51:33(ost. akt: 2016-05-01 20:35:21)

Szczypiorniści Mebli Wójcik wygrali w sobotę (30 kwietnia) w Poznaniu z MKS 29:21 (17:13). Dzięki temu mają już tylko punkt straty do lidera z Olsztyna, który przegrał w Gdańsku.

Elblążanie nie zawiedli. Zdobyli komplet punktów w meczu z broniącym się przed spadkiem MKS. Od samego początku, dobrze grając w defensywie, nie pozwolili rywalowi na wiele. Wynik meczu otworzył Jakub Olszewski. Elblążanie kontrolując grę, cały czas byli na prowadzeniu.
— W 5. min prowadziliśmy 3:2, po kwadransie 8:6 i tę dwubramkową przewagę (14:12) utrzymywaliśmy do 25 minuty — informuje dyrektor elbląskiego klubu Łukasz Kuliński.
Jeszcze tuż przed przerwą elblążanie przyspieszyli grę w ataku i dzięki temu do szatni na przerwę schodzili prowadząc 17:13.

Po przerwie gospodarze zwarli szyki i nie mając nic do stracenia gonili wynik. Z kolei „Meblarze”, jakby pewni swego, zaczęli grać nonszalancko. W 41. min, ku zaskoczeniu ich samych, drużyna ze stolicy Wielkopolski wyszła na pierwsze prowadzenie w tym meczu 19:18. Jednak odpowiedź wicelidera była błyskawiczna, bo po trafieniach Grzegorza Dorsza (2), Olszewskiego, Adamczaka oraz Nowakowskiego wszystko wróciło do normy i na 15 minut przed końcem było 23:19 dla elblążan. Kiedy w 55. min na tablicy wyników pokazał się rezultat 28:20, to w tym momencie goście mogli się cieszyć z dwóch jakże ważnych punktów.

— Rozegraliśmy dobry mecz. Dzięki dobrej grze w defensywie nie pozwoliliśmy rywalowi na wiele, o czym świadczy tylko 21 straconych goli — ocenia Kuliński.