Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

Majówka w oczach policjantów. Przebadali ponad 300 kierowców, wszyscy trzeźwi

2016-05-02 14:53:57 (ost. akt: 2016-05-02 14:59:50)

Autor zdjęcia: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Trwa długi majowy weekend. Policjanci z Elbląga wystawili dodatkowe patrole ruchu drogowego oraz patrol wodny. Tylko w ciągu dwóch dni (sobota i niedziela) sprawdzono trzeźwość 315 kierujących. Wszyscy byli trzeźwi.

Podczas długiego, majowego weekendu na wodzie służbę pełni także patrol wodny elbląskiej policji. Funkcjonariusze w czasie służby wylegitymowali 10 osób, a także zatrzymali jedną osobę poszukiwaną. Kontrolowano także miejsca przystani wodnych oraz dzikie kąpieliska.

— Z kolei policjanci prewencji od piątku do niedzieli przeprowadzili 202 interwencje. Podczas nich wylegitymowano ponad 550 osób i zatrzymano 4 osoby poszukiwane. 23 nietrzeźwych z interwencji domowych przewieziono do pogotowia socjalnego. W trzech przypadkach sporządzono dokumentację tzw. Niebieskiej karty dotyczącej przemocy domowej. Policjanci prewencji skontrolowali także 39 pojazdów. Długi weekend kończy się dopiero w środę policyjne działania będą więc do tego czasu prowadzone intensywniej — zapowiada podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Niestety, na drogach naszego regionu doszło do śmiertelnego wypadku. W sobotę w miejscowości Wysoka (gm. Rychliki) 42-letnia kobieta zjechała do przydrożnego rowu i dachowała. W wyniku wypadku zginęła na miejscu (więcej tutaj).

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB