Olimpia wygrała z Romintą 2:0 (zdjęcia)

2016-05-03 18:49:45(ost. akt: 2016-05-04 06:45:55)

Długo w tym meczu piłkarze Olimpii Elbląg, mimo dogodnych sytuacji, nie potrafili zdobyć gola. Udało się w drugiej połowie. Olimpia pokonała we wtorek przed własną publicznością Romintę Gołdap 2:0 (0:0).
W pierwszej połowie wtorkowego meczu Olimpia przeważała, ale nie mogła zdobyć gola. Miała przynajmniej sześć dogodnych sytuacji, by objąć prowadzenie, jednak zawodziła skuteczność. Sam Anton Kołosow trzykrotnie mógł wpisać się na listę strzelców. W 24. min gości od utraty bramki po strzale Pawła Piceluka uratował słupek. W 36. min zdawało się, że piłka po kolejnym strzale Piceluka ugrzęźnie w bramce, ale bramkarz Rominty jakimś cudem zdołał sparować ją na rzut rożny.

Druga połowa nie mogła się lepiej rozpocząć dla żółto-bało-niebieskich. Paweł Piceluk był faulowany w polu karnym, a karnego na bramkę pewnie zamienił Michał Pietroń.

Kolejne gole były tylko kwestią czasu. W 70. min świetnym prostopadłym podaniem popisał się Radosław Stępień, a Jakub Bojas, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej, nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i było 2:0.