Meble Wójcik liderem I ligi. Droga do elity otwarta!

2016-05-08 11:02:03(ost. akt: 2016-05-08 14:09:13)

Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg pokonali w przedostatniej kolejce I ligi Spójnię Gdynia 30:22 (13:13) i po kolejnej wpadce Warmii Olsztyn, która przegrała w Uranii z malborską Pomezanią, zostali liderem rozgrywek. Do awansu do elity wystarczy zwycięstwo za tydzień w Grudziądzu!

W pierwszej odsłonie meczu gdynianie wysoko zawiesili poprzeczkę. W piątej minucie wygrywali 2:0. Meblarze dopiero minutę później zdobyli pierwszego gola po rzucie Piotra Adamczaka. Wcześniej też mieli wyborne sytuacje do zdobycia goli, lecz obijali bramkarza gości Mateusza Zimakowskiego, bądź nie trafiali w bramkę. Jednak po kwadransie gry na tablicy wyników pokazał się rezultat 7:6 dla Meblarzy. Przez ten okres czasu gra była szarpana, z dużą liczbą błędów z każdej ze stron. Spotkanie rozgrywane było na przeciętnym poziomie.

Po przerwie reprymenda trenera Dariusza Molskiego przyniosła pozytywne efekty. Meblarze przystąpili do gry z bramkarzem Marcinem Głębockim, który zastąpił Adriana Fiodora, a na dobry rezultat długo nie trzeba było czekać. W pierwszych dziesięciu minutach drugiej części pojedynku Meblarze zdobyli siedem goli, stracili tylko jednego i wygrywali już 20:14. Mając bardzo korzystny rezultat, gospodarze cały czas nie tylko punktowali rywala, ale także kontrolowali wydarzenia na boisku. W 56 min po golach Marcina Szopy i Damiana Spychalskiego Meblarze wygrywali 29:20 i było to ich najwyższe prowadzenie w meczu. Wynik spotkania ustalił i 30. bramkę dla gospodarzy zdobył Damian Malandy.

— W pierwszej części meczu graliśmy słabo, dlatego rywal dotrzymywał nam kroku — ocenia zdobywca 5 goli Oskar Serpina. — Przed nami ostatnia i najważniejsza kolejka. Jedziemy do Grudziądza na mecz z tamtejszym MKS Muellerem. Awans mamy na wyciągnięcie ręki. Od początku musimy zagrać z dużą agresją i zaangażowaniem, by wyjść zwycięsko w tym pojedynku. Jesteśmy dobrej myśli — dodaje.

Pozostałe wyniki: Orlen Wisła II Płock - Wybrzeże Gdańsk 21:30, Wolsztyniak Wolsztyn - SMS ZPRP Gdańsk 22:21, MKS Kalisz - Mueller MKS Grudziądz 38:28, ŚKPR Świdnica - Sokół Browar Kościerzyna 22:25, Warmia Traveland Olsztyn - Polski Cukier Pomezania Malbork 29:30, Real Astromal Leszno - MKS Poznań 27 : 28.