Vistal tym razem lepszy w dogrywce. Start remisuje w grze o brąz 1:1 [zdjęcia]

2016-05-08 20:31:33(ost. akt: 2016-05-08 22:28:39)

W drugim meczu o brązowy medal mistrzostw Polski ponownie dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy. Tym razem jednak ze zwycięstwa cieszył się Vistal Gdynia, który pokonał w niedzielę Start Elbląg 29:26 (24:24, 16:12).
W niedzielę kibice w hali przy al. Grunwaldzkiej ponownie byli świadkami niezwykle emocjonującego finiszu. Piłkarki ręczne Startu Elbląg ponownie stoczył zacięty bój z Vistalem Gdynia, ale tym razem górą były rywalki.

W pierwszej połowie niedzielnego meczu pięciokrotnie był remis, ostatni 7:7 w 16. min. W drugim kwadransie skuteczniejsze gdynianki zaczęły budować swoją przewagę. Na początku drugiej części spotkania prowadziły już nawet pięcioma bramkami (17:12), ale to nie zdeprymowało gospodyń. Powoli, konsekwentnie odrabiały straty i w 52. min po trafieniu Aleksandry Dankowskiej po raz pierwszy w drugiej połowie na tablicy wyników pojawił się remis (22:22).

Na 9 sekund przed końcem w lepszej sytuacji były gdynianki, które po trafieniu Katarzyny Janiszewskiej prowadziły 24:23. Na dodatek piłkę miały rywalki. Ale w piłce ręcznej gra się do końca. Gdy gdynianki wznowiły grę agresywna obrona przyniosła efekt, Joanna Waga przejęła piłkę, podała do Sylwii Matuszczyk, a ta na sekundę przed końcem zdobyła wyrównującą bramkę i doprowadziła do dogrywki. W dodatkowych 10 minutach gry więcej przytomności na boisku zachowały gdynianki i to one cieszyły się ze zwycięstwa.

Po dwóch meczach w rywalizacji o brązowy medal jest remis 1:1. Teraz dwa kolejne mecze odbędą się w najbliższy weekend w Gdyni.

Pozostałe wyniki:
o 1. miejsce:
Pogoń Szczecin — MKS Selgros Lublin 22:25 (13:19), 29:17 (14:9), stan rywalizacji 1:1
o 5. miejsce:
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk — Energa AZS Koszalin 26:33 (9:19)
o 7. miejsce:
Piotrcovia Piotrków Trybunalski — Zagłębie Lubin 28:16 (11:10)
o miejsca 9-12
KPR Jelenia Góra — Ruch Chorzów 29:24 (13:13), UKS PCM Kościerzyna — Olimpia-Beskid Nowy Sącz 24:25 (8:13)
O MIEJSCA 9-12
9. Olimpia-Beskid 25 718:732
10. Ruch 12 638:754
11. KPR Jelenia G. 10 692:819
12. Kościerzyna 10 641:790