IKS ATAK na IV Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych
w Judo

2016-05-10 14:13:01(ost. akt: 2016-05-10 14:25:52)

Autor zdjęcia: arch. IKS Atak

8 maja w Luboniu odbyły się IV Mistrzostwa Polski Osób Niepełnoprawnych w Judo. Dobrze zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki IKS ATAK Elbląg.
W zawodach wzięło udział 76 zawodników z 13 klubów. Zawodnicy startowali w 18 grupach, które zostały podzielone według wagi, poziomu umiejętności, stopnia zaawansowania i grupy sprawnościowej zgodnej z zasadami międzynarodowej organizacji judo-ijf. IKS ATAK reprezentowało 14 judoków, których do startu przygotowała trener Adrianna Romanowska.

Wszyscy zawodnicy zaprezentowali piękne, waleczne i pełne emocji judo zdobywając następujące medale: 5 złotych: Weronika Fercho, Michał Weroński, Marcin Liszcz, Dastin Kulik, Mirosław Kostka, 3 srebrne: Michał Bryl, Norbert Jaworski, Kamil Grdeń, 5 brązowych: Ania Rybicka, Maria Mierzwińska, Adam Wiśniewski, Robert Jaworski, Marek Chrust. Czwarte miejsce zajął debiutujący zawodnik Daniel Dawid.

Drużynowo sekcja judo IKS ''ATAK'' zajęła drugie miejsce. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i drobne upominki. Wszystkim zawodnikom należą się gratulacje za udział w mistrzostwach i podziękowania za chęci, wysiłek i ciężką pracę.