Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Noc Muzeów we Fromborku. Seanse w Planetarium i nocna obserwacja nieba

2016-05-10 14:44:15 (ost. akt: 2016-05-10 14:54:13)
Frombork zaprasza na święto miasta

Frombork zaprasza na święto miasta

Autor zdjęcia: Anna Dawid

Muzeum Mikołaja Kopernika zaprasza w sobotę (14 maja) na Noc Muzeów. W programie m.in. specjalne seanse w Planetarium.

Impreza potrwa od godz. 18.00 – 23.30.

Zwiedzanie wystaw w dawnym pałacu biskupim i dawnej dzwonnicy na Wzgórzu Katedralnym oraz w zespole poszpitalnym św. Ducha przy ul. Starej we Fromborku. Polecane wystawy: Fides- ratio- ars. Skarby Warmii i Mazur – pałac biskupi Dębowa kamizelka/ skrzynka/ drewniana jesionka. Trumna jako ostatnie mieszkanie zmarłego, znak odejścia i przejścia w zaświaty – zespół poszpitalny św. Ducha.

Specjalne seanse w Planetarium – seanse co 40 minut (o godzinie : 18.00, 18.40, 19.20, 20.00, 20.40, 21.20, 22.00, 22.400. Liczba miejsc w sali planetarium ograniczona do 50 osób.

O godz. 18 rozpocznie się wykład pt. „Obranych z mięsa kości otwarte stronice”. Metamorfozy ciała na tle rozwoju ikonografii anatomicznej, dr Jowita Jagla, kustosz Działu Historii Medycyny Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku w scenerii wystawy pt. Dębowa kamizelka/ skrzynka/ drewniana jesionka. Trumna jako ostatnie mieszkanie zmarłego, znak odejścia i przejścia w zaświaty .

W godz. 18.00-19.30 odbędzie się pokaz muzealnej kolekcji numizmatycznej, Marta Jagła, Dział Sztuki i Rzemiosła Artystycznego Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku - sala na parterze dawnego pałacu biskupiego na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku.

W godz. 19.00 -23.30 zaprasza Park Astronomiczny (Ronin)
Film i wykład na temat twórczości Wojciecha Fangora, Tomasz Holak, Dział Edukacji Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku. Zwiedzanie parku Astronomicznego i nocne pokazy nieba.

O godz. 19.15 nastąpi otwarcie wystawy w pt. Szlakami wyobraźni po mapach dawnych i dawniejszych. Zbiory kartograficzne biblioteki HOSIANUM w Olsztynie, ks. mgr lic. Tomasz Garwoliński, dyrektora Biblioteki Wyższego Seminarium Duchownego „Hosianum” w Olsztynie – dawna dzwonnica na Wzgórzu Katedralnym.

O godz. 21.00 rozpocznie się koncert jubileuszowy z okazji 50. rocznicy rekonstrukcji po zniszczeniach wojennych organów katedralnych, w wykonaniu Arkadiusza Popławskiego, organisty archikatedry fromborskiej – Archikatedra we Fromborku.

W godzinach udostępniania obiektów muzealnych czynna kawiarnia Spiżarnia Kanonika Kopernika w kanonii św. Ignacego na ul. Katedralnej.

Wstęp na Noc Muzeów wstęp jest bezpłatny.
Informacja Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB