Start przegrał z Vistalem 21:22. Emocje sięgają zenitu!

2016-05-14 18:37:48(ost. akt: 2016-05-14 18:43:43)

W trzecim pojedynku o brązowy medal szczypiornistki Startu Elbląg przegrały w Gdyni z Vistalem 21:22. Aż trudno uwierzyć, że spotkanie zakończyło się ich przegraną, bo jeszcze w 48 minucie prowadziły 19:14! Jutro trzeba już będzie wygrać.
Vistal Gdynia - Start Elbląg 22:21 (10:9)
Start Elbląg: Szywerska, Warywoda – Balsam 3, Dankowska 2, Hawryszko, Waga 2, Muchocka 1, Jędrzejczyk 3, Matuszczyk 1, Kwiecińska 1, Szopińska, Pinda, Gerej, Lisewska 8, Świerżewska, Andrzejewska.
Vistal Gdynia: Gapska, Kordowiecka, Szwonka – Janiszewska, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stanulewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Radzikowska, Tasić, Matieli, Błaszkowska.

Pierwsza część pierwszego gdyńskiego meczu była bardzo wyrównana, na tablicy wyników najczęściej był remis. Ani Vistal, ani Start nie potrafiły stworzyć większej przewagi niż jednobramkowa.

W drugiej części to elblążanki rozpoczęły zdecydowanie lepiej od gospodyń. Start w 38 minucie prowadził 15:11, a w 48 nawet 19:14. Nic zapowiadało emocjonującej końcówki spotkania, ale szczypiornistki z Gdyni doprowadziły do remisu, a w ostatnich sekundach Galińska dała im zwycięstwo.

Stan rywalizacji w spotkaniu o trzecie miejsce Vistal Gdynia - Start Elbląg 2:1.
Kolejne spotkanie już jutro (15 maja) w Gdyni o godz. 16.