Olimpia Elbląg — MKS Korsze 7:0 (film, zdjęcia)

2016-05-14 18:51:05(ost. akt: 2016-05-15 12:34:53)

Olimpia Elbląg pokonała w sobotę w meczu 30. kolejki III ligi przed własną publicznością MKS Korsze 7:0 (3:0).
Goście nie mieli nic do powiedzenia w tym spotkaniu. Już od początku meczu zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, a elblążanie atakowali bez przerwy. Po pół godzinie lider prowadził 3:0. Najpierw Damian Szuprytowski w zamieszaniu podbramkowym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, później bramkarza MKS strzałem z 25 metrów pokonał Radosław Stępień, a trzeciego gola zdobył Paweł Piceluk finalizując podanie Pawła Kowalczyka w pole karne. Jeszcze przed przerwą gospodarze mogli zdobyć kolejne dwa gole, ale gości od utraty bramek po strzale Michała Pietronia uratował słupek, a po uderzeniu Jakuba Bojasa poprzeczka.

W drugiej połowa nadal przeważali elblążanie, którzy zdobyli kolejne cztery gole. W 64. min ponownie na listę strzelców wpisał się Szuprytowski i był to gol nr 100 dla Olimpii. Wynik meczu ustalił Jakub Bojas z rzutu karnego, który został podyktowany za faul bramkarza gości w polu karnym na Piceluku. Gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę, w 76. min kontuzji doznał Kowalczyk, a wcześniej trener Adam Boros dokonał czterech zmian.