Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Wyślij sms-a i zdobądź książkę

2016-05-16 22:05:00 (ost. akt: 2016-05-16 13:59:38)

Autor zdjęcia: materiały promocyjne

W tym tygodniu proponujemy naszym Czytelnikom dwie książki. „Pamięć jest naszym domem” - wspomnienia urodzonej w Polsce pod koniec I wojny światowej Romy Talasiewicz-Eibuszyc oraz „Chichraszek” Marzeny Nehrebeckiej z ilustracjami Moniki „Yolk” Brózdy to idealna pozycja dla najmłodszych na dobranoc.

„Pamięć jest naszym domem” to przejmujące wspomnienia urodzonej w Polsce pod koniec I wojny światowej Romy Talasiewicz-Eibuszyc, Żydówki, która dorastała w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej zdołała przedostać się do Związku Radzieckiego i tam walczyła o przetrwanie. Jej pamiętnik, przeplatany wspomnieniami córki, Suzanny, przedstawia zmagania żydowskiej rodziny, która po Holokauście próbuje odbudować życie w powojennej, komunistycznej Polsce. Jest też świadectwem niezwykłej odwagi i wytrwałości Romy, która – choć doświadczona tragedią – nie zatraciła woli życia.
Ten wzruszający dwugłos matki i córki to niezwykłe świadectwo dwóch pokoleń naznaczonych Holokaustem i ich wspólne wołanie, „by czas nie zaćmił i niepamięć”. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Wieczorne czytanie bajek może być najpiękniejszym wspomnieniem dziecka. „Chichraszek” Marzeny Nehrebeckiej z ilustracjami Moniki „Yolk” Brózdy to idealna pozycja na dobranoc, która pozwoli najmłodszym spokojnie zasnąć.
Kim jest Chichraszek? To radosny skrzacik, który mieszka na polance w lesie. Uwielbia jeść naleśniki z kremem czekoladowym i wymachiwać swoimi dużymi stopami. Pewnego dnia jego spokój zakłóca bardzo gadatliwa królewna Gadulewna oraz armia malutkich, ale złośliwych fanfaronków. Chichraszek spodoba się dzieciom w wieku 2-5 lat. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Jeżeli chcesz otrzymać jedną z opisywanych książek, to wyślij sms pod nr 71160. W treści sms-a uzasadnij dlaczego ty powinieneś wygrać i tytuł pozycji, którą chcesz wygrać (treść sms-a: DE.KSIAZKA.odpowiedź). Na wszystkie sms-y czekamy do najbliższego czwartku (19 maja) do godz. 16. Koszt jednego sms to 1,23 zł z VAT. Książki otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi. Ze zwycięzcami konkursu skontaktujemy się w sprawie odbioru nagród. Regulamin na www.dziennikelblaski.pl.
opr. naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB