Concordia Elbląg — Warmia Grajewo 1:2 [zdjęcia]

2016-05-18 18:59:11(ost. akt: 2016-05-18 23:34:01)

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Grająca przez ponad godzinę w dziesiątkę Concordia Elbląg przegrała w środę na własnym stadionie z Warmią Grajewo 1:2. Już po 20 minutach z boiska wyleciał bramkarz Filip Wichman za złapanie piłki przed polem karnym.
Dla piłkarzy Concordii Elbląg, którzy wciąż nie mogą być pewni utrzymania w zreorganizowanej III lidze, to był bardzo ważny mecz. Warmia Grajewo przyjechała do Elbląga będąc już pewna degradacji.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla gospodarzy. Już po 20 minutach boisko musiał opuścić podstawowy bramkarz Filip Wichman, który złapał piłkę przed polem karnym i sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Za niego w elbląskiej bramce stanął 16-letni Dawid Konarski. Chwilę później skapitulował po strzale Marcina Strzelińskiego z rzutu wolnego z około 17 metrów.

Concordia, chociaż grała w dziesiątkę, rzuciła się do odrabiania strat. Chociaż grała w osłabieniu, to ona dłużej utrzymywała się przy piłce, atakowała bez wytchnienia, ale w drugiej połowie jedna z kontr gości zakończyła się utratą drugiego gola. Honorowego gola zdobył chwilę później Jean Claude Essomba.